فاصله سامسونگ و اپل بیشتر شد، سامسونگ 23 درصد از بازار تلفن هوشمند را در دست دارد

فاصله سامسونگ و اپل بیشتر شد، سامسونگ 23 درصد از بازار تلفن هوشمند را در دست دارد

 5 سال قبل

از گذشته تا به امروز رقابت میان دو غول دنیای فناوری یعنی سامسونگ و اپل بسیار تنگاتنگ بوده. حال موسسه گارتنر گزارشی را منتشر کرده و در آن اعلام شده که سامسونگ با فروش بیش از 81 میلیون دستگاه در سه ماهه نخست سال جاری 7.9 درصد رشد داشته و حال سهم او از بازار گوشی های هوشمند به 23 در صد از کل رسیده.

این در حالی است که رقب دیرینه او اپل با کاهش 3.1 درصدی به عدد 14.8 رسیده و توانسته 51.6 میلیون دستگاه را به فروش برساند و پیش بینی های پیرامون این شرکت با موضوع کاهش فروش این شرکت تا حدودی به واقعیت پیوست.

در ادامه این لیست 3 شرکت چینی هواوی، اوپو و شیائومی جای دارند و شرکت اوپو با رشد 145 درصدی توانست جایگاه لنوو را از آن خود کند و به موفق ترین شرکت در آمار 3 ماهه نخست دست یابد.

علاوه بر این سیستم عامل اندروید با 84 درصد از سهم کل بازار صدر نشین بوده اما هنوز هم سیستم عامل ios  سود آورترین سیستم عامل موجود اعلام شده.

در کل آمار فروش 3 ماهه نخست سال 2016 به عدد 349.3 میلیون دستگاه رسیده و رشد 3.9 درصدی نسبت به آمار قبل را تجربه کرده . با توجه به آن می توان گفت که تقاضا برای تلفن های هوشمند بالاست اما بازار گوشی های هوشمند در حال اشباع شدن است.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه