جریمه شدن تولیدکنندگان گوشی های اندروید توسط گوگل به دلیل عدم به روزرسانی نرم افزار

شرط اولیه هر نرم افزار و هر سیستم عاملی به روز بودن آن و پشتیبانی از محصول است. شرطی که گوگل به خوبی آن را انجام می دهد اما متاسفانه شرکت های تولید کننده محصولات اندروید که با گوگل همکاری می کنند در این باره اقدامی نمی کنند.

یکی از بزرگ‌ترین ایرادات اندروید، بروزرسانی دیرهنگام گوشی‌ها به آخرین نسخه‌ی آن است. بعلاوه، برخی تولیدکنندگان نیز گوشی‌های جدید خود را با آخرین نسخه از این سیستم‌عامل عرضه نمی‌کنند. گوگل تا کنون تلاش‌های زیادی کرده تا تولیدکنندگان را مجبور کند سیاست‌هایی جدی برای بروزرسانی نرم‌افزاری محصولاتشان به کار گیرند.

گوگل در قرارداد های خود با شرکت های توسعه دهنده آن ها را موظف می کند که طی 18 ماه به روز رسانی محصولات خود را منتشر کنند و برای ساخت هر گوشی از آخرین سیستم عامل موجود استفاده کنند اما تا به امروز شرکت ها تلاشی در این باره نداشته اند و احتمال دارد به دلیل عدم پیگیری گوگل و یا جریمه نکردن این شرکت ها باشد.

خرین خبرها حاکی از آن است که گوگل تصمیمی جدید برای جریمه‌ی شرکت‌ها در نظر دارد. گفته می‌شود این شرکت آمار بروزرسانی‌های اندروید را جمع آوری می‌کند وقصد دارد لیستی از شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های اندرویدی را به ترتیب سرعت عرضه‌ی بروزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری آماده کند. طبق اخبار منتشر شده، گوگل تصمیم دارد این لیست را به صورت عمومی منتشر کند اما هنوز هم در حال رایزنی با شرکت‌ها برای انتشار یا منتشر نشدن آن است. چرا که امکان دارد با انتشار این تصاویر تبلیغات منفی به وجود آید و شرکت ها ضرر کنند.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل