نکات ایمنی هنگام کار با گوشی‌های هوشمند

نکات ایمنی هنگام کار با گوشی‌های هوشمند

 7 سال قبل

Smartphone-Overtime

توجه داشته باشید صرف 10 دقیقه زمان برای خواندن این موضوع و دریافتن نکاتی که شاید نمیدانستید یا به آن توجه نمیکردید باعث جلوگیری از خساراتی مالی به اسمارت فون شما و حتی خسارات جانی ناشی از برق گرفتگی یا انفجار باتری گوشی شما میشود.

 1. از سیم های برق یا دوشاخه های آسیب دیده، یا پریزهای برق شل استفاده نکنید. اتصالات محکم نشده ممکن است باعث ایجاد برق گرفتگی یا آتش سوزی شود.
 2. در فضای بیرونی به هنگام رعد و برق از دستگاه استفاده نکنید
 3. از باتری ها، شارژرها، و لوازم جانبی و مواد تأیید شده توسط سازنده استفاده کنید استفاده از باتری ها یا شارژرهای معمولی ممکن است عمر دستگاه شما را کوتاه کند.
 4. دیوایس خود را در جیب های عقب نگذارید یا دور مچ خود نبندید در صورتی که فشار بیش از اندازه به دستگاه وارد شود ممکن است آسیب ببیند.
 5. از قرار دادن دستگاه و باتری در معرض دماهای بسیار پایین یا بسیار بالا خودداری کنید. دماهای شدید ممکن است باعث آسیب دیدن دستگاه شود و ظرفیت شارژ و عمر گوشی یا تبلت و باتری را کاهش دهد.
 6. هرگز از شارژر یا باتری صدمه دیده استفاده نکنید.
 7. دیوایس خود را نزدیک یا داخل بخاری، مایکروویو، دستگاههای آشپزی فوری، یا ظرف های دارای فشار بالا نگهداری نکنید
 8. از دستگاه خود در مناطق با غلظت بالای گرد و غبار یا ذرات معلق در هوا استفاده نکنید و آن را در این مناطق نگهداری ننمایید.
 9. اگر کودکان از گوشی یا تبلت استفاده می کنند، دقت کنید که از آن درست استفاده کنند. از وارد کردن دستگاه یا لوازم جانبی عرضه شده به داخل چشم، گوش یا دهان بپرهیزید انجام این کارها ممکن است خفگی یا صدمات جدی را در پی داشته باشد.
 10. استفاده از اتصال داده های LTE ممکن است با سایر دستگاه ها، مانند تجهیزات صوتی و تلفن ها تداخل ایجاد کند.
 11. از دستگاه خود در بیمارستان، هواپیما، یا تجهیزات خودکار که ممکن است فرکانس رادیویی در آنها تداخل ایجاد کند، استفاده نکنید در صورت امکان، از دستگاه خود در محدوده ۱۵ سانتی متری دستگاه تنظیم ضربان قلب استفاده نکنید، زیرا دستگاه شما می تواند در سیستم تنظیم ضربان قلب تداخل ایجاد کند.

   

  safe-guide

 12. دیوایس را در معرض دودها یا بخارهای غلیظ قرار ندهید انجام این کار ممکن است به قسمت خارجی دستگاه صدمه بزند یا باعث کارکرد نادرست آن شود.
 13. اگر از سمعک استفاده می کنید، با سازنده آن برای کسب اطلاعات درباره تداخل رادیویی تماس بگیرید فرکانس رادیویی منتشر شده از دستگاه شما ممکن است با برخی از سمعک ها تداخل داشته باشد.قبل از استفاده از گوشی یا تبلت و برای اینکه دریابید سمعک تحت تأثیر فرکانس رادیویی منتشر شده از دستگاه قرار می گیرد یا نه، با سازنده تجهیزات تماس بگیرید.
 14. گوشی خود را خشک نگه دارید رطوبت و مایعات ممکن است به قطعات یا مدارهای الکترونیکی دستگاه صدمه بزند. اگر دستگاه شما خیس شده است، از روشن کردن آن خودداری کنید.اگر دستگاه خاموش نمی شود یا نمی توانید باتری آن را خارج کنید، دستگاه را همانطور رها کنید. سپس آن را با یک حوله خشک کرده و به یک مرکز خدمات مراجعه کنید. این دستگاه دارای شاخص های داخلی نشان دهنده مایع می باشد. صدمه به دستگاه در اثر آب دیدگی، ممکن است ضمانت نامه سازنده را از درجه اعتبار ساقط کند.
 15. دیوایس خود را به مدت طوالنی در معرض تابش مستقیم خورشید قرار ندهید مثلا روی داشبورد خودرو
 16. دیوایس خود را کنار اشیاء فلزی مانند سکه، کلید یا گردنبند نگهداری نکنید ممکن است دستگاه شما خش بیافتد یا درست کار نکند.
 17. در هنگام استفاده از هدست، مراقب شنوایی و گوشهای خود باشید قرار گرفتن بیش از حد در معرض صداهای بلند ممکن است به شنوایی آسیب بزند. قرار گرفتن در معرض صداهای بلند هنگام راه رفتن ممکن است حواس شما را پرت کند و باعث تصادف شود. قبل از وصل کردن هدفون به منبع صدا همیشه صدا را کم کنید و فقط از حداقل تنظیم صدای الزم برای شنیدن مکالمه یا موسیقی استفاده کنید.

در محیط خشک، امکان ایجاد الکتریسیته ساکن در گوشی وجود دارد. در محیط خشک از هدست استفاده نکنید، یا پیش از اتصال هدست به دستگاه یک شی فلزی را لمس کنید تا بار الکتریکی دستگاه تخلیه شود.

هنگام رانندگی یا سواری از هدست استفاده نکنید. انجام این کار ممکن است حواس شما را پرت کند و باعث ایجاد تصادف شود، یا ممکن است در منطقه شما غیرقانونی باشد.

 1. هنگام استفاده از دستگاه در حین راه رفتن یا حرکت مراقب باشید همیشه مراقب اطراف خود باشید تا از آسیب دیدن خود و دیگران جلوگیری کنید.
 2. اگر صفحه گوشی یا تبلت شما شکسته یا ترک خورده است از آن استفاده نکنید شیشۀ شکسته یا آکریلیک ممکن است به دستها و صورت شما آسیب برساند.
 3. زمانی که از شارژر استفاده نمی کنید، آن را از منبع برق جدا کنید. از این باتری فقط برای کارهایی که برای آن در نظر گرفته شده اند، استفاده کنید.
 4. استفاده نکردن از باتری ها به مرور زمان ممکن است طول عمر و عملکرد آنها را کاهش دهد. همچنین ممکن است باعث کارکرد نادرست باتری ها یا انفجار، یا ایجاد آتش سوزی شود.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه