دستی که با پرینتر سه بعدی ساخته شده است + ویدیو

دستی که با پرینتر سه بعدی ساخته شده است + ویدیو

 7 سال قبل

تصویری که در بالا می بینید شباهت زیادی به دست مرد آهنی دارد، اما حقیقت اینجاست که عکس به یک دست مصنوعی پروتزی مربوط می شود که برای یک کودک هفت ساله ساخته شده.

این دست کاملا سیم پیچی شده و قابلیت حرکت دارد و اگر فرد استفاده کننده ماهیچه های دو سر بازویش را حرکت دهد می تواند انگشتانش را باز یا بسته کند.

این اندام مصنوعی توسط Limbitless Solutions ساخته شده که در واقع یک شرکت غیر انتفاعی است و کارکنانش را گروهی از دانشجویان مهندسی دانشگاه فلوریدای مرکزی تشکیل می دهند و بودجه لازم برای این کار را از کمک های مالی افراد و سازمان ها به دست آورده اند.

آنها در زمینه طراحی دست های پرینت شده سه بعدی برای کودکان تخصص دارند و علت اینکه اندام یاد شده را پرینت می کنند هم این است که کودکان رشد سریعی دارند و نمی توان دست های مصنوعی گران قیمت را برای آنها در نظر گرفت.

تردیدی نیست که این دست های پروتزی هیچگاه حسی که لمس کردن اشیاء به فرد می دهند را ایجاد نخواهند کرد و امکان کنترل کردنشان از طریق مغز نیز وجود ندارد، اما بچه ها حتما دوست دارند که شبیه به ابر قهرمان رباتی فیلم دلخواهشان به نظر بیایند.

مواد به کار رفته برای تولید هر کدام از این دست ها در حدود ۳۵۰ دلار تمام می شود و ساختشان از طریق پرینتر سه بعدی آزمایشگاه دانشگاه در حدود ۳۰ تا ۵۰ ساعت زمان می برد.

این دست که با الهام از کاراکتر مرد آهنی ساخته شده به طور مشخص برای کودکی به نام الکس طراحی گردید که مدل Optimus Prime آن را به عنوان هدیه سال نو خود دریافت کرد.

جالب است بدانید که الکس هدیه اش را از دستان Robert Downey Jr هنرپیشه معروف و بازیگر فیلم مرد آهنی دریافت کرد که می توانید ویدیوی لحظه دریافت آن را در زیر مشاهده نمایید.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ