امنیت اندروید در سال 2014 ، 50 درصد بهبود یافت


شرکت اپل آنقدر به خود مطمئن است که اجازه نمی‌‍ دهد آنتی ویروس ها در اپ استور حضور داشته باشند. گوگل اما برای سیستم عامل هوشمند خود یعنی اندروید همچین تصوری را ندارد و شاید آنتی ویروس برای دستگاه های اندرویدی یک احتیاج حیاتی باشد.


اندروید به خاطر ساختار متفاوت حاکم ، بیشتر مورد نفوذ بد افزار ها قرار می گیرد و از لحاظ امنیتی نسبت به iOS آسیب پذیر تر است. نظارت نه چندان سفت و سخت در گوگل پلی و وجود فروشگاه های موازی، از جمله مواردی هستند که ورود اپلیکیشن های مخرب را به اندروید، آسان می کنند.

گوگل نیز به درستی متوجه این موضوع شده و اقدامات مهمی را در این راستا آغاز کرده است. بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، گوگل توانسته تا میزان بد افزار ها را در سال ۲۰۱۴، به میزان ۵۰ درصد کاهش دهد.

به گفته گوگل تنها ۱ درصد از دستگاه های اندروید در سال ۲۰۱۴ نرم افزار های مخرب را نصب کرده اند. در صورتی که فروشگاه های سوم شخص را از این آمار کنار بگذاریم، میزان دستگاه هایی که از گوگل پلی بد افزار دریافت کرده اند به ۰.۱۵ درصد تقلیل می یابد.

اقدامات امنیتی گوگل تنها محدود به اندروید نمی شود و کاربران مرورگر کروم نیز هم اکنون از امنیت بیشتری برخوردار هستند. هفته گذشته گوگل اعلام کرد که بالغ بر ۲۰۰ اکستنشن مخرب را از فروشگاه کروم حذف کرده است. جالب اینکه این اکستنشن ها تا پیش از این نزدیک به ۱۴ میلیون کاربر را مورد حملات خود قرار داده بودند.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل