ساعت های هوشمند Blocks با قابلیت سفارشی شدن و ماژول های انتخابی معرفی شد

سال گذشته کمپانی Blocks Wearables اعلام نمود علاقه به ساخت ساعتی دارد که از قسمت های مختلف تشکیل شده و کاربر به دلخواه خود و با توجه به امکانات مورد نیازش، آن را سر هم کند. در نمایشگاه CES، این کمپانی نمونه ای بسیار اولیه از این طرح را برای عموم به نمایش گذاشت.

Blocks که در اصل زیر مجموعه ای از کمپانی اینتل است، نمایش ساعت هایش را در گوشه ای از غرفه ی عظیم اینتل انجام می داد، البته به خاطر مشکلاتی که در این طرح وجود داشت، کسی در زمان نمایش قادر به کار کردن با این محصول نبود.

قلب این محصول در اصل همان قطعه ی اصلیست که صفحه نمایش و بیشتر سخت افزار این ساعت هوشمند را تشکیل می دهد. کاربر این گجت قادر است با اضافه کردن ماژول های کوچک که در اصل در قالب بند به ساعت اضافه می شوند، امکانات مورد نیاز خود را به آن بیافزاید.

زمانی که ساعت هوشمند بلاکس را از جعبه اش خارج می کنید، در نگاه اول ظاهر ساعت های کمپانی Pebble را به خاطر خواهید آورد. از لحاظ نرم افزاری نیز قادر خواهید بود نوتیفیکیشن های تلفن همراه هوشمند خود را مشاهده و در کنار آن چند فعالیت ساده مانند کنترل صدای تلفن و غیره را انجام دهید. در کنار اینها، ۶ ماژول دیگر وجود دارند که در صورت اضافه شدن آنان به ساعت مذکور، افزایش زیادی در کارایی آن ایجاد خواهند کرد. این ماژول ها عبارت از باتری اضافه، GPS، سنسور مشاهده ضربان قلب، میکروفون، درگاه سیم کارت و در نهایت ماژولی که با کمک آن پرداخت ها انجام خواهد شد هستند. 

برنامه ی Blocks Wearables برای این ساعت هوشمند، ارائه ی طرح آن در Kickstarter در ماه ژوئن بوده و سپس عرضه آن تا انتهای سال جاری. خود ساعت نیز به تنهایی رقمی برابر با ۱۵۰ دلار قیمت خواهد داشت در حالی که هر کدام از ماژول های اضافه بین ۲۰ الی ۴۰ دلار قیمت گذاری شده اند. همچنین کمپانی مذکور ابراز می دارد که در زمان عرضه، پکیج های متنوعی را با قیمت بین ۲۰۰ الی ۳۰۰ دلار بر اساس نیازهای کاربران ارائه خواهد کرد.

بر اساس چیزی که در نمایشگاه CES به نمایش گذاشته شد، این محصول نیاز به توسعه بسیاری تا زمان عرضه دارد. همانگونه که گفتیم، به دلیل مشکلاتی مانند اتمام باتری این ساعت ها در طی نمایشگاه کسی قادر به امتحان آنان نبود ولی حتی ظاهر فیزیکیشان هم بر روی دست جذاب به نظر نمی رسید. در مجموع، این طرح ایده ی ارزشمندی را در دل خود دارد که باید تا زمان شروع پیش فروش آن صبر کرده و نتیجه نهایی را ببینیم.

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل  

 

1 نظر ثبت شده

دیدگاه ها (1)

Gravatar image
A.hy   | دوشنبه,29 دی 1393

به نظر که عالی میاد