بالاترین رتبه در خدمات پردازش ابری برای شرکت اوراکل

بالاترین رتبه در خدمات پردازش ابری برای شرکت اوراکل :

شرکت اوراکل در گزارش سه ماهه نخست سال جاری میلادی موفق شده است که بالاترین ارقام سوددهی را از خود برجای گذاشته و به عنوان موفق‌ترین شرکت جهان در عرصه پردازش ابری شناخته شود.

Oracle

  اوراکل در طول سه ماه اخیر با رشدی 30 درصدی در سوددهی بخش نرم‌افزار در قالب خدمات روبرو بوده است و موفق به کسب درآمدی بسیار بالا شده است که این درآمد پس از کسر هزینه‌ها و مالیات برای این شرکت با سودی372 میلیون دلاری همراه بوده است که نشان می‌دهد که خدمات مبتنی بر پردازش ابری در این شرکت با بالاترین توان ممکن پیشرفت کرده‌اند.

درآمد کلی این شرکت در بخش‌های نرم‌افزاری و خدمات عمومی ابری به 7 میلیارد و 200 میلیون دلار رسیده است که نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته سودی 7 درصدی را نشان می‌دهد.

البته شایان ذکر است که برای درنظر گرفتن وضعیت سود در مقایسه باسال‌های گذشته باید تغییرات در نرخ ارز در بازار جهانی را نادیده گرفت زیرا با توجه به سقوط بسیاری از ارزهای مهم جهان در طول سال گذشته میلادی، شرکت‌های مختلفی علیرغم افزایش رقم سوددهی خود در واحد اعداد، عملا با کاهش سود عملیاتی روبرو بوده‌اند.

larry-oracle

در این میان لری الیسون به عنوان فرد اول اوراکل درباره سال پربار این شرکت می‌گوید: «ما موفق به تولید بیش از ۱ میلیارد دلار بازار جدید در زمینه پردازش ابری شدیم و با توجه به اینکه تقریبا در تمامی رده‌های نرم‌افزاری، پردازش ابری و نرم‌افزار در قالب خدمات، نمی‌توان به‌صورت دقیق گفت که آینده شرکت ما به کدام رده تعلق خواهد داشت.»
همچنین گفتنی است که صدرنشینی اوراکل با توجه به بررسی 500 شرکت فعال در این رده تعیین شده است.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل