اپل از صف های طولانی خسته شده است

این طور که پیداست اپل دیگر از صف کشیدن علاقه‌مندان دو آتشه محصولات این شرکت جلوی اپل استور خسته شده است.


یک نامه غیر رسمی نوشته شده توسط آنجلا آرندتز (Angela Ahrendts) که توسط بیزنس اینسایدر افشا شده است، مشخص می‌کند که اپل دیگر تمایلی به فروش سنتی محصولات خود ندارد و ترجیح می‌دهد مشتریان محصولات اخیر این شرکت نظیر اپل‌واچ و مک‌بوک ۱۲ اینچی جدید اپل را به صورت آنلاین سفارش و خریداری نمایند.

به گفته وی خرید آنلاین باعث می‌شود خریداران از موجودی کالای مورد نظر اطلاع داشته باشند نه اینکه پس از ماندن در صف‌های طولانی متوجه شوند که کالای مورد علاقه‌ آنها در انبار فروشگاه موجود نیست.

در این نامه غیر رسمی تاکید شده است که اپل‌واچ برای فروش در اپل‌استور شعبه انگلستان موجود نخواهد بود و خریداران پس از انتخاب این ساعت در اپل‌ استور تنها قادر هستند آنرا سفارش داده و بعداً‌ دریافت نمایند. با این حساب می‌توان گفت که اپل درصدد است نقش فروشگاه‌های این شرکت را کمرنگ‌ کند و کالاهای کلیدی خود را بیشتر به صورت آنلاین به فروش برساند.

البته این اقدام جدید اپل کاملاً قابل درک است چرا که اگر خاطر شما باشد خریداران آیفون هفته‌ها مجبور بودند پشت در اپل‌استور صف‌های طولانی تشکیل بدهند. در این بین به نظر می‌رسد مشکلات فروش محصولات اپل در بازار سیاه نیز با شیوه فروش انلاین تا حدی مرتفع شود.

افراد زیادی که برای خرید محصولات اپل صف کشیده‌اند در ازای فروش این تجهیزات به قاچاقچیان بازار سیاه پول دریافت می‌کنند، بعضی مواقع هم گفته می‌شود که بیشتر افرادی که در جلوی بزرگترین فروشگاه اپل استور واقع در خیابان پنجم نیویورک صف کشیده‌اند برای ایجاد وجه تبلیغاتی اقدام به این امر نموده‌اند. در مجموع انتظار می‌رود تا فروش آنلاین محصولات اپل مشکلاتی از این نظیر را بر طرف کند.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل