گوشی‌ با چه اندازه‌ای بخریم؟

گوشی‌ با چه اندازه‌ای بخریم؟

 7 سال قبل

این روزها موبایل‌ها را تقریبا در دست همه مردم می‌بینیم؛ محصولی که روز به روز بر محبوبیتش نیز افزوده می‌شود. تلفن‌های همراه دارای صفحه‌ نمایش‌هایی با اندازه‌های مختلف هستند.

به گذشته بر گردیم، دهه‌ قبلی میلادی، جایی که حداکثر گوشی‌هایی با نمایشگر 3.5 اینچ وجود داشتند؛ اما با وارد شدن به دهه جدید و در چند سال گذشته کمپانی‌های مطرح، پرچم‌داران زیادی را معرفی کردند و در یک بازه‌ زمانی، به استفاده از صفحه‌های 4.7 و 4.8 اینچی علاقه بسیاری داشتند، اما حالا نمایشگرهای 5 و 5.2 اینچی مُد شده است و نه تنها در گوشی‌های رده بالا بلکه در میان‌رده‌ها نیز موبایل‌هایی با این سایز نمایشگر بسیارند! در کنار دو اندازه‌ای که گفتیم، دسته‌ سوم نیز وجود دارد، فبلت‌ها که دارای صفحه نمایش بیش‌تر از 5.5 اینچ هستند و از دو دوسته دیگر تنوع کم‌تری دارند.


گوشی‌ با چه اندازه‌ای بخریم؟                                                                                     

در پاسخ باید گفت، طبق آماری که به دست آمده است، مردم نیم کره شرقی زمین، به ویژه آسیایی‌ها با توجه به استفاده‌هایی که از موبایل‌شان می‌کنند، برای راحتی خودشان هم که شده از نمایشگرهای بزرگ استفاده می‌کنند و در عین حال نمایشگرهای بزرگ را هم تولید می‌کنند، اما در نیم‌کره غربی مردم از نمایشگرهای بیش‌تر از 5 اینچ زیاد استفاده نمی‌کنند. اما این آماری است که به دست آمده و دلیل بر انتخاب شما نخواهد بود، ولی اگر شما به دیدن ویدیو، وب‌گردی و یا بازی علاقه زیادی دارید، صفحه نمایش‌های 5.2 اینچی تا 5.5 اینچی برای‌تان بسیار مناسب خواهد بود؛ ولی اگر کارهای‌تان در حد معمولی است و به کارهایی که نام بردیم علاقه ندارید، بهتر است مدلی با نمایشگر 4 تا 5 اینچ انتخاب کنید.

 

آیا مدلی با نمایشگر بزرگ‌تر از 5.5 اینچ برای استفاده کاربر راحت است؟

در پاسخ به این سوال نیز باید گفت: سخت است اما می‌شود! بر فرض مثال یکی از بزرگترین گوشی‌های حال حاضر بازار اکسپریا زد اولترا است که دارای نمایشگر 6.4 اینچی است و می‌شود با یک دست هم با آن کار کرد اما بعد از یک مدت کار با آن، دست‌تان خسته می‌شود؛ پس اگر عادت دارید با یک دست با موبایل‌تان کار کنید، بهتر است که محصولی کوچک‌تر انتخاب نمایید. در کل توصیه ما به شما این است که اگر دوست دارید خیلی راحت با یک دست گوشی‌تان را بگیرید و با یک دست با آن کار کنید، اندازه بالای 6 اینچ مناسب‌تان نیست و اگر دستان‌تان نیز کوچک باشد، بهتر است به 5.5 اینچ یا کمتر رضایت دهید.

اما باید گفت بعضی از کمپانی‌ها گوشی‌هایشان را در سایزهای مختلف برای سلیقه‌های مختلف عرضه می‌کنند، مثلا مایکروسافت برخی از محصولاتش را در 3 اندازه مختلف نیز عرضه می‌کند چرا که می‌داند هر کدام طرفداران خاص خود را دارد، ولی معمولا این اندازه میانی (5 اینچی) است که دارای بیش‌ترین فروش است، پس می‌شود از این بررسی نتیجه گرفت که محبوبترین گوشی‌های بازار اغلب دارای صفحه نمایش 5 تا 5.5 اینچ هستند، چرا که از نظر راحتی کار با آن و امکاناتی که به کاربر ارائه می‌دهند، برتر هستند.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ