رونمایی از مایکروسافت بند 2

رونمایی از مایکروسافت بند 2

 6 سال قبل

اکثر افرادی که که کنفرانس مایکروسافت را دنبال می کنند منتظر معرفی موبایل های لومیا و سرفس جدید هستند. اما مایکروسافت به صراحت نشان داد هنوز به بازار در حال رشد ابزار های پوشیدنی امیدوار است. این ابزار پوشیدنی دوباره مایکروسافت بند نامیده شده است. در ادامه با پیشگام دو همراه باشید.

 

این دستبند جدید اندکی شیک تر از دستبندی است که سال گذشته معرفی شد و اکنون همراه با کرتانا عرضه می شود. این دستبند یک صفحه خمیده OLED لمسی دارد و پوشش گوریلا گلس ۳ از آن محافظت به عمل می آورد. مانند دستبندی که سال گذشته به طور گسترده عرضه نشد این دستبند جدید نیز از جی پی اس، پیمایش خواب و کالری، راهنمایی برای تمرین و اعلانات هوشمند بهره می برد. مایکروسافت بند جدید از سنسور فشار سنج بهره می برد تا بتواند هنگام پیاده روی و بالا رفتن از پله ها شیب را اندازه گیری کند. از امروز می توانید این دستبند را با قیمت ۲۴۹ دلار پیش خرید کنید، ۵۰ دلار گران تر از مایکروسافت بندی که سال گذشته معرفی شد.

مایکروسافت بند قدیمی همراه با پلتفرم نرم افزاری Microsoft Health که همه داده های فعالیت شما را ثبت می کرد در پاییز گذشته معرفی شد. این دستبند از سنسور های زیادی بهره می برد، با آن می توانید به خرید از استار باکس بپردازید و حتی وقتی که به موبایلی متصل نبود کارایی خود را از دست نمی دهد ( به دلیل برخورداری از جی پی اس داخلی، چیزی که کمتر دستبندی به همراه خود دارد).

اما این شکوه فقط به سخت افزار محدود می شد. مایکروسافت بند قدیمی چندان جذاب نبود و وزن بالایی داشت. از این رو مایکروسافت مجوز استفاده از از پلتفرم خود را به دیگر تولید کنندگان سخت افزار داد. برای مثال، شما می توانستید به جای مایکروسافت بند از دستبند Jawbone UP استفاده کنید و هنوز از پلتفرم مایکروسافت هلث استفاده کنید.

مایکروسافت می گوید این دستبند جدید هم برای ورزش کاران حرفه ای و هم افرادی که به دنبال بهبود سلامت روزانه و تناسب اندام هستند مناسب است. مایکروسافت بند جدید مانند ساعت های ورزش کاران حرفه ای VO2 Max را ثبت می کند و حتی ضربات گلف را به طور خودکار تشخیص می دهد. اما با در نظر گرفتن پشتیبانی از برنامه هایی نظیر Uber، ران کیپر، استار باکس، مترو و توییتر می توان گفت این یک دستگاه هیبریدی است و مایکروسافت تمام سعی خود را برای موفقیت مایکروسافت بند جدید کرده است.

همچنین باید بدانید که از 11 سنسور گوناگون در این دستگاه کوچک استفاده شده است . که یکی از آنها فشار سنج می باشد و برای کوهنوردان و ورزشکاران حرفه ای بسیار مفید می باشد .

مایکروسافت بند جدید قابلیت های زیادی دارد اما مانند همه ابزار های پیمایش سلامتی، ارزش واقعی این دستگاه ها داده هایی که پیگیری می کنند نیست، بلکه ارزش آن ها توانایی کمک به شما برای شناخت خودتان و آن چه برای بهبود سلامتی خود نیاز دارید است.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه