سامسونگ سه پردازنده از خانواده اکسینوس را توسعه خواهد داد

سامسونگ سه پردازنده از خانواده اکسینوس را توسعه خواهد داد

 6 سال قبل

بر اساس شنیده های اخیر و گزارشات منتشر شده سامسونگ سال آینده از 3 SOC (سیستم روی چیپ)  جدید از خانواده اکسینوس رو نمایی خواهد کرد.

سامسونگ مدت هاست که در کنار تولید و استفاده از پردازنده های خود به توسعه و استفاده از پردازنده های مخصوص خود با نام اکسینوس می پردازد. این مسئله با مشکلات به وجود آمده برای پردازنده اسنپدراگون 810 کوالکام جدی تر شده و شرکت نام برده به صورت جدی و با تلاش بیشتر در حال توسعه پردازنده های مخصوص خود است. سامسونگ به تازگی از پردازنده اکسینوس 7420 خود در گلکسی اس 6 و نوت 5 استفاده کرده و نتایج به دست آمده بسیار عالی بوده لازم به ذکر است که این شرکا هزینه و وقت زیادی را برای توسعه این پردازنده مصرف کرد اما در نهایت پردازنده با سرعت و قدرت نتایج بسیار عالی را رقم زد.

حال پس از موفقیت 7420 اخباری  مبنی بر گسترش خانواده اکسینوس به گوش می رسد و در این راه سامسونگ به دنبال بالا بردن قدرت خود و  خود کفایی در زمینه پردازنده است. اکسینوس 8890 که پیشتر نتایج بنچمارک آن فاش شده بود در بالای لیست پردازنده های جدید سامسونگ قرار خواهد گرفت و از این پردازنده در کنار اسنپدراگون 820 در پرچمداران بعدی از جمله گلکسی اس 7 استفاده خواهد شد.

اکسینوس 8890 از فرکانس 2.3 گیگاهرتز و معماری سفارشی شده سامسونگ استفاده خواهد کرد. هم چنین سامسونگ برای تولید آن از لیتوگرافی 14 نانومتری بهره می برد. انتظار می رود این پردازنده در فصل دوم سال 2016 و همراه با گلکسی اس 7 عرضه شود.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه