رای دادگاه صادر شد: اپل محکوم به پرداخت جریمه 234 میلیون دلاری

رای دادگاه صادر شد: اپل محکوم به پرداخت جریمه 234 میلیون دلاری

 6 سال قبل

در هفنه گذشته با خبر دادگاه اپل و دانشگاه ویسکانسین با شما همراه بودیم. دادگاهی که اپل در آن متهم به استفاده از پتنت این دانشگاه با نام مدار پیشبینی شده بود. استفاده از این پتنت در پردازنده های A7,A8,A8X استفاده شده در سری قبل محصولات اپل صورت گرفته و باعث بهبود عملکرد و سرعت و قدرت بیشتر این پردازنده ها شده.

حال قاضی پرونده به نتیجه رسیده و رای خود را مبنی بر محکومیت اپل و پرداخت جریمه 234 میلیون دلاری یعنی چیزی خدود 600 میلیون دلار کمتر از مبلف پیش بینی شده صادر کرد. علا صدور این رای از طرف قاضی این بوده که اپل به عمد از این پتنت استفاده نکرده. لازم به ذکر است که این مبلغ یاد شده جزو بزرگترین جریمه های صادر شده برای اپل بوده اما اپل اعلام کرده که با این رای مشکلی نداشته و رای را محترم می شمارد.

در این خصوص بنیاد پژوهشی دانشگاه ویسکانسین نیز با این رای مشکلی ندارد و نماینده این بنیاد اعلام کرده که رای دادگاه عادلانه بوده و مهم است که از دستاورد های دانشگاه به شکل قانونی حفاظت گردد.

اما موضوع دیگر مربوط به ثبت دوباره شکایت این بنیاد علیه اپل است چرا که گفته شده اپل از این پتنت در ساخت آیفون و آیپد های جدید خود استفاده کرده و در حال حاضر این پرونده به مرحله نهایی نرسیده است.

 

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه