احداث بزرگترین مزرعه بادی جهان به زودی در بریتانیا

کمپانی دانمارکی دانگ انرژی تصمیم دارد رکورد جهانی جدیدی را در زمینه بزرگترین مزرعه بادی دریایی ثبت کند، رکوردی که تاکنون در اختیار پروژه 630 مگاواتی Array در لندن بوده است، که البته این پروژه نیز ساخت همین شرکت است. این مزرعه بادی جدید در بریتانیا در دریای ایرلند و در فاصله 12 مایلی ساحل بریتانیا احداث خواهد شد و پس از بهره برداری از آن، برق نیم میلیون خانوار تأمین خواهد شد.


جای تعجب نیست که کمپانی دانگ برای اجرای این پروژه انتخاب شده است، چرا که بزرگترین شرکت فعال در حوزه انرژی در دانمارک و بزرگترین مجری پروژه های مزرعه های بادی دریایی در جهان است. این شرکت تاکنون با انجام پروژه هایی در آلمان و بریتانیا موفق به ساخت مزارعی با مجموع ظرفیت 5.1 گیگاوات شده است و اعلام کرده قصد دارد تا سال 2020، این مقدار را به 6.5 گیگاوات برساند.


این شرکت همچنین پروژه دیگری را در بریتانیا در دست احداث دارد که طی آن 40 توربین 8 مگاواتی و 47 توربین 7 مگاواتی را در جزیره والنی راه اندازی خواهد کرد و این پروژه نیز پس از اجرایی شدن در سال 2018، قادر به تأمین برق 460 هزار خانوار خواهد بود.


همه این پروژه ها بخشی از راهبرد دولت بریتانیا برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای و گسترش استفاده از انرژی های پاک است. بریتانیا امروزه در زمینه تولید برق با توربین بادی در دنیا پیشتاز است. این کشور قصد دارد تا سال 2025 با توسعه توربین های بادی، بیش از 23.2 گیگاوات برق تولید کند.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل