چینی‌ها حافظه داخلی آیفون‌ شما را با پرداخت 90 دلار ارتقا می دهند

5e8225fa-2a9d-479b-8ff2-3a0499f0c317

کاربران گوشی‌های هوشمند تولید شده توسط اپل در کشور چین می توانند تنها با پرداخت 90 دلار، حافظه محدود دستگاه خود را بیشتر کنند.

 

یکی از مهم‌ترین ویژگی های دستگاه‌های هوشمند تولیدی توسط شرکت اپل، بالا بودن قیمت آنها است، به همین دلیل بسیاری از کاربران مجبور می‌شوند ارزان‌ترین دستگاه‌های موجود در طیف محصولات تولیدی توسط اپل را خریداری کنند. این دستگاه‌های ارزان در مقایسه با محصولات گران‌قیمت‌تر در درجه اول از حافظه داخلی کمتری برخوردارند. یکی دیگر از ویژگی های اصلی این دستگاه‌ها عدم پشتیبانی از کارت حافظه جانبی و در نتیجه ناتوانی برای ارتقای حافظه داخلی گوشی است. به این ترتیب افراد مجبور هستند از گوشی هایی با حافظه پایین 16 گیگابایتی استفاده کنند.

 

با این حال به نظر می‌رسد که چینی‌ها راه حل این مشکل را پیدا کرده‌اند. کاربران چینی در حال حاضر می‌توانند تنها با پرداخت 90 دلار، حافظه داخلی 16 گیگابایتی گوشی خود را تا 128 گیگابایت ارتقا دهند. ظاهرا برخی از فروشگاه‌های تعمیر گوشی در چین می توانند حافظه داخلی آیفون‌های اپل را ارتقا دهند، راهکاری که تا پیش از این در هیچ کجای جهان استفاده نشده بود.

 

فروشگاه‌های تعمیر گوشی برای ارتقای حافظه، آیفون را فریب می‌دهند تا از یک چیپ‌ست NAND پشتیبانی کند و به این ترتیب از یک شکاف امنیتی در نرم افزار اپل استفاده می‌کنند. این فرآیند ارتقای حافظه بسیار سریع انجام می‌شود و کل فرآیند تنها یک ساعت طول می‌کشد. در هر حال این فرآیند ریسک بالایی دارد، زیرا تعمیرکار باید برای جدا کردن چیپست مموری اصلی گوشی و جایگزین کردن آن با چیپست جدید، از گرما استفاده کند.

 

اگر اتفاق ناخوشایندی برای گوشی بیافتد، کاربر خود باید مسئولیت آن را به عهده بگیرد و احتمال اینکه گوشی آسیب دیده جزو گارانتی شرکت اپل محسوب شود بسیار پایین است. در هر حال این فروشگاه چینی مدعی است که موفق شده است بیش از 70 دستگاه آیفون را بدون هیچ مشکلی تعمیر کرده و حافظه داخلی آنها را ارتقا دهد.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل