ال جی در فکر احداث کارخانه ای جدید به منظور تولید نمایشگر OLED

ال جی در فکر احداث کارخانه ای جدید به منظور تولید نمایشگر OLED

 4 سال قبل

شرکت کره ای اخیرا تصمیم به احداث کارخانه ای جدید به منظور تولید نمایشگر های OLED گرفته است. اینگونه که به نظر می رسد این شرکت پی برده با توجه به ظرفیت فعلی و نیازهای آینده توان پاسخگویی به نیاز های کاربران را ندارد چرا که شرکت های مختلفی مشتری نمایشگر های این شرکت بوده و خود ال جی نیز از این نمایشگر ها در پرچمداران خود استفاده می کند.

پس از سال ها و شایعات مختلف پیرامون شرکت اپل چندی پیش شنیدیم که این شرکت در نظر دارد از نماشگر های OLED در برخی محصولات خود استفاده کند. با عرضه اپل واچ و استفاده از این نوع نمایشگر این خبر نیز تایید شد و بعید نیست که در سایر محصولات نیز از این نمایشگر استفاده کند.

دیگر برای همگان ثابت شده که صفحه نمایش های OLED از لحاظ مصرف انرژی بهینه‌ تر، و از لحاظ نمایش رنگ ها دقیق ترند، و در عین حال کنتراست بسیار بهتری نیز ارائه می کنند. پس کاملاً معقول است که اپل هم به فکر استفاده از آنها افتاده باشد. البته باید در نظر گرفت که در نمایشگرهای مبتنی بر OLED، میزان مصرف انرژی ارتباط مستقیمی با میزان استفاده از رنگ های روشن دارد. بنابراین شرکت ساکن کوپرتینو ناچار است در ظاهر iOS تغییراتی ایجاد نماید و تم آن را کمی تیره‌تر از حالت فعلی کند. البته اپل پاسخی به این شایعات نداده و راست و دروغ آن را تاید نکرده است. لازم به ذکر است که این کارخانه در سال 2017 به بهره برداری خواهد رسید و با این تفاسیر حتی اگر اپل تصمیم به استفاده از این نمایشگر ها داشته باشد در پرچمدار بعدی شاهد حضور آن نخواهیم بود.



ارسال دیدگاه