دستکاری لیست برترین برنامه های اپ استور توسط اپل

دستکاری لیست برترین برنامه های اپ استور توسط اپل


با توجه به شواهد و لیست های موجود به نظر می رسد اپل در لیست برترین اپلیکیشن ها از لحاظ نعداد دانلود تغییراتی ایجاد کرده و سعی دارد برنامه های اختصاصی خود را در معرض دید و دانلود بیشتر توسط کاربران قرار دهد. اپلیکیشن هایی مانند Pages, Keynote,Numbers,iMovie در رده ای بالتر از رده واقعی خود قرار گرفته اند. 

نکته ی جالب دیگر این است که این لیست در گجت های مختلف رده بندی متفاوتی را نشان می دهد و احتمال دارد مشکل از الگوریتم این رده بندی باشد. به عنوان مثال در لیست بیشترین دانلود در آیفون های اپل بسیاری از برنامه های اختصاصی این شرکت را در این لیست مشاهده شد.این در حالی است که اگر همان لیست را در سیستم عامل OS X مشاهده کنید، برخی از این اپلیکیشن‌ها حتی در لیست حضور ندارند. در نسخه‌ی دسکتاپ اپ استور، بازی با نام Twist بالاتر از اینستاگرام و اسنپ چت قرار گرفته اما در اپ استور آیفون ۶ اس، Twist پس از ایسنتاگرام و اسنپ چت قرار دارد.

نکته‌ی جالب دیگر تغییر لیست برترین اپلیکیشن‌های رایگان از آیفونی به آیفون دیگر است. برای مثال همان لیست در آیفون ۵ اس با آیفون ۶ اس تفاوت‌هایی دارد. گفتنی است این آزمایش به صورت همزمان بر روی دو آیفون با سیستم عامل یکسان صورت گرفته است. برای مثال iMovie به عنوان سومین اپلیکیشن محبوب رایگان در آیفون ۶ اس به نمایش در می‌آید اما در آیفون ۵ اس این اپلیکیشن در رده‌ی هفتم همان لیست است.

 

تو پیشگام آی تی هم میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه