سامسونگ رم 128 ddr4 گیگابایتی انبوه تولید میکند

شرکت کره‌ای سامسونگ تولید انبوه تکنولوژی جدیدی از رم‌هایی با ظرفیت بالا را شروع کرده است.

بخش تجاری قطعات سخت افزاری سامسونگ طی سال‌های اخیر با موفقیت رو به رو بوده و این شرکت به سرعت در این زمینه پیشرفت می‌کند. سامسونگ الکترونیکس امروز اعلام کرد که تولید انبوه اولین ماژول‌های حافظه‌ی TSV 128 گیگابایتی از نوع DDR4 را برای سرورهای شرکت‌ها و مرکزهای داده آغاز کرده است.

سامسونگ همین سال گذشته ماژول‌های رم TSV را از نوع DDR4 با ظرفیت 64 گیگابایت معرفی کرده بود. عملکرد بسیار قوی این محصول جدید در کنار بازدهی بالا، آن را به یک قطعه‌ی مناسب برای سرورهای شرکت‌ها تبدیل می‌کند.

سامسونگ می‌گوید ماژول‌های رم TSV جدیدش بیش‌ترین ظرفیت و بالاترین بازدهی را در میان ماژول‌های رم موجود در بازار دارند. ماژول TSV 128 گیگابایتی از نوع DDR4 از تعداد 144 تراشه‌ی DDR4 تشکیل شده که در 36 بسته 4 گیگابایتی دسته‌بندی شده‌اند. هر بسته 4 تراشه‌ی 8 گیگابایتی با معماری 20 نانومتری دارد که با استفاده از تکنولوژی TSV سامسونگ مونتاژ شده‌اند. در این تکنولوژی، تراشه‌ها به جای سیم از طریق الکترودهایی عمودی به هم متصل می‌شوند. در این روش سرعت انتقال سیگنال افزایش می‌یابد و طراحی خاص ماژول‌ هم میزان مصرف انرژی وعملکرد را بهینه‌سازی می‌کند.

سامسونگ متوجه تقاضا برای رم‌هایی با ظرفیت بسیار بالا شده و به خاطر همین سرعت تولید تکنولوژی TSV را افزایش می‌دهد.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل