مایکروسافت در فروش تبلت از اپل در ماه اکتبر پیشی گرفت

مایکروسافت در فروش تبلت از اپل در ماه اکتبر پیشی گرفت

 6 سال قبل

با توجه به فروش پائئین بازار جهانی و اقت فروش تبلت های اپل همچنان در صدر جدول فروش تبلت قرار گرفته اند و توانسته اند رتبه خود را با قاطعیت حفظ کنند. در این میان و با توجه به مقایسه فروش ماه اکتبر نسبه به ماه قبل می توان نتیجه گرفت که فروش این شرکت با افت همراه بوده و مایکروسافت رشد خوبی را تجربه کرده با تیم پیشگام آی تی همراه شوید.

اپل در زمان معرفی اولین آیپد توسط استیو جایز توانست ۹۵ درصد سهم بازار تبلت‌ها را در دست بگیرد اما با گذر زمان تبلت‌های اندرویدی توانستند این سهم اپل را کاهش دهند. هر چند در ابتدا تبلت‌های ارزان قیمت اندرویدی رقیب آیپدها به شمار می‌رفتند اما مایکروسافت تواسنت با پخته‌تر کردن سری سرفیس پرو خود به یک رقیب قدرتمندتر تبدیل شود.

سرفیس پرو ۳ در زمان معرفی بسیاری را متعجب کرده بود. تبلتی متفاوت که توانست نظر منتقدان را به خود جلب کند. حالا بنابر گزارش جدید منتشر شده مایکروسافت توانسته در ماه اکتبر ۴۵ درصد فروش تبلت‌ها در آمریکا را از آن خود کند. این عدد برای اپل در حدود ۱۷ درصد و برای آمازون در حدود ۱۰ درصد است.

هر چند مایکروسافت از لحاظ فروش در ماه اکتبر از اپل پیشی گرفته است اما همچنان در ۱۲ ماه گذشته در بازار آمریکا، اپل ۳۴ درصد بازار را در دست دارد و این مقدار برای مایکروسافت ۱۷ درصد بوده و برای آمازون ۱۱ درصد است. اگر این روند ادامه داشته باشد، در طی ۱۲ ماه آینده ممکن است در این لیست شاهد تغییراتی نیز باشیم.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه