چندین راه برای یادگیری سریع تر

در دنیای امروز یادگیری امری غیرقابل اجتناب است. هرچقدر سرعت یادگیری خود را بالا ببرید، می‌توانید اطلاعات و مهارت‌های بیشتری یاد بگیرید.

بازی‌های ویدئویی

بله درست خوانده‌اید. بازی‌های ویدئویی کمک بزرگی برای یادگیری سریع‌تر مفاهیم به شما می‌کند. در مطالعه‌ای که در دانشگاه روچستر انجام گرفته گروهی از دانشجویان با انجام بازی های ویدئویی سریع‌تر از گروهی که بازی ها را انجام نداده بودند، به انجام وظایف خود می‌رسیدند.

آموزش دادن به دیگران

وقتی شما مطلبی را یاد می‌گیرید، ممکن است به مرور زمان از ذهن شما خارج شود. برای همین منظور، شما می‌توانید مطالب‌تان را به دیگران آموزش دهید تا درک بهتری از آن پیدا کنید و بتوانید مفاهیم بیشتری را با سرعت بیشتر یاد بگیرید.

یادگیری دو زبانه

در تحقیقاتی که انجام گرفته کودکانی که در سنین پایین شروع به یادگیری دو زبان می‌کنند،  نسبت به دیگر کودکان ، مطالب بیشتری  یاد می‌گیرند. اگر قصد یادگیری مطلبی را دارید می‌توانید این مطالب را با دو زبان متفاوت یاد بگیرید تا  ذهن‌تان بیشتر پردازش کند وسرعت یادگیری‌تان بالا برود.

یادگیری قبل از خواب

مطالعات نشان می‌دهد یادگیری قبل از خواب کمک بزرگی به یادگیری سریع‌تر می کند. وقتی شما قبل از خواب شروع به خواندن مطلبی می‌کنید، چون بعد از خواندن به خواب می‌روید، بدلیل آرامش مغز در زمان REM ، شما درک بهتری از این مطلب دارید و بیشتر به یادگیری شما کمک‌ می‌کند.

نوشتن مطلبی مربوط به موضوع مورد مطالعه

شما می‌توانید قبل از شروع یادگیری مطلب جدید، از قبل تصورات ذهنی خود را در رابطه با  موضوع مورد مطالعه  روی یک کاغذ رسم کنید. این کار به شما برای آماده کردن مغز برای یادگیری سریعتر مطلب جدید کمک می‌کند.

آموزش تصویری

آموزش از طریق تصاویر سرعت بیشتری نسبت به متن دارد. مثلا برای یادگیری یک برنامه‌ی کامپیوتری استفاده از فیلم آموزشی بهتر و سریع‌تر به یادگیری شما کمک می‌کند.

تغییر رفتار یادگیری

وقتی شما روی یادگیری یک مسئله ریاضی تمرکز می‌کنید و یاد نمی گیرید، فکر کردن به موضوعی دیگر به حل آن مسئله ریاضی کمک می‌کند. این کار به شما کمک می‌کند به ذهن‌تان استراحت بدهید وبعد دوباره روی مطلب‌تان تمرکز کنید.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل