فایرفاکس از لحاظ میزان استفاده از مرورگرهای IEوEDGE نسبت به مایکروسافت برتری دارد

فایرفاکس از لحاظ میزان استفاده از مرورگرهای IEوEDGE نسبت به مایکروسافت برتری دارد

 5 سال قبل

نسخه دکستاپی مرور گر فایرفاکس توانسته از لحاظ میزان استفاده در ماه آوریل مرورگر اج و اینترنت اکسپلورر را پشت سر گذارد.بر اساس گزارشات تازه ای که از شرکت StatCounter که در ماه 15 میلیون صفحه را 3 میلیون وب سایت رصد میکند. مرورگر فایرفاکس توانسته سهم15.6 درصدی از ترافیک وب در مرورگرهای جدید و قدیم مایکروسافت و رایانه های رومیزی پشت سر گذارد بعد از کروم که با سهم60 درصدی فایرفاکس توانسته در جایگاه دوم قرار گیرد.

اما جالب اینجاست که این جایگاه به دست آمده به دلیل افزایش کاربران فایر فاکس نبوده بلکه به دلیل کاهش استفاده از IE وEDGE میباشد در ماه فوریه سهم فایرفاکس 16.1 درصد بوده است.

اما گفتن این مطلب ضروریست که این آمار به دست آمده بر حسب میزان استفاده بوده نه تعداد کاربران. طبق آمارهای شرکت netmarketshare از لحاظ تعداد کاربران اینترنت اکسپلورر با 44.3 درصد کماکان در جایگاه اول میان مرورگرهای مختلف میباشد و رتبه ی دوم با37.9 درصد به کروم اختصاص دارد. البته گفتنی است که مرورگر مایکروسافت 10 درصد از سهم خود را در یک سال گذشته به رقیب جوانترش از گوگل واگذار نموده است.

مدیر عامل StatCounter گفته است:((مایکروسافت با عرضه ی ویندوز10 انتظار داشته که بتواند سهم مرورگرهایش را به طور محسوسی افزایش دهد اما دیدیم که این چنین نشد و کروم تنها مرورگریست که کماکان در حال رشد میباشد.))

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه