فروش 45 میلیونی GTA5 در نسخه‌های نسل هشتمی!

طبق گزارش رسمی که شرکت تِیک تو، مالک کمپانی راک‌استار، سازنده و ناشر بازی GTA 5 به تازگی منتشر کرده، آمار فروش این بازی به لطف عرضه‌ی نسخه‌های نسل هشتمی بر روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 به رقم ۴۵ میلیون نسخه افزایش پیدا کرده است.
آماری که تیک تو منتشر کرده مربوط به فروش بازی به خرده‌فروشی‌ها است و شامل نسخه‌های پلی‌استیشن 3، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس 360 می‌شود. شرکت تیک تو، مالک کمپانی راک‌استار اعلام کرد چیزی نزدیک به ۱۰ میلیون نسخه از این آمار فروش مربوط به کنسول‌های نسل هشتمی می‌شود که از زمان عرضه یعنی تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۴ ( ۲۷ آبان ۱۳۹۳) تا به امروز را شامل می‌شود.
با وجود این آمار، هنوز عرضه‌ی نسخه‌ی رایانه‌های شخصی ویندوزی در تاریخ ۲۴ مارچ (۴ فروردین ۱۳۹۴) باقی مانده و باید منتظر فروش این نسخه باشیم که بسیاری منتظرش هستند.
شرکت تیک تو علاوه بر اعلام آمار فروش GTA 5، از میزان فروش بازی‌های دیگر خود نیز گفت. NBA 2K15 که یکی از بازی‌های موفق این شرکت در سال گذشته‌ی میلادی بوده است، توانست ۵.۵ میلیون نسخه فروش داشته باشد. سری بازی‌های Sid Meier’s Civilization در مجموع تا به امروز ۲۹ میلیون نسخه فروش داشته است که البته این آمار بدون احتساب فروش Beyond Earth،  نسخه‌ی جدید این سری است.
در انتها، تیک تو درآمد خالص خود را برای سه‌ ماه‌ی سوم سال مالی ۲۰۱۵، ۵۳۱.۱ میلیون دلار برآورد کرده است که در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴ پایان یافته است. این مقدار کمتر از دوره‌ی مشابه سال گذشته است که تیک تو آمار ۱.۸۶ میلیارد دلار را گزارش داده بود. قابل ذکر باشد که درآمد خالص مدت مشابه سال گذشته تحت تاثیر عرضه‌ی GTA 5 بوده است.

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل