ایلان ماسک میخواهد کامپیوتر ها را در مغزمان قرار دهد!!

ایلان ماسک میخواهد کامپیوتر ها را در مغزمان قرار دهد!!

 سال قبل

یکی از چالش هایی که مردم را به طور کامل فلج میکند، توانایی آنها در حرکت کردن است. در حالی که تلاش شرکت ها برای ساخت دستگاه هایی که بتوانند با مغز ما کنترل شوند زیاد است، شرکت Neuralink ایلان ماسک، امیدوار است که بتواند با تکیه کردن بر کامپیوتر ها و استفاده از آن ها در مغز انسان، این قبیل مشکلات را حل کند.

این کار با "دوختن" نخ های انعطاف پذیر به مغز ما انجام می شود. این نخ ها به اندازه یک چهارم قطر موی انسان هستند که در آن ها، سنسورهای داخلی می توانند اطلاعات را ضبط کنند و آن ها را به گیرنده ارسال کنند و داده ها را به صورت بی سیم انتقال دهند. یکی از اهداف این شرکت این است که در نهایت بتواند روابط مغز و عضلات را بهبود بخشد و در این زمینه به بیماران کمک کند.

این شرکت همچنین دارای اهداف بلندمدت و تقریبا علمی-تخیلی است که می تواند یک سیستم مغزی ثالث ایجاد کند که با هوش مصنوعی مرتبط می شود و اساسا اجازه می دهد مغز انسانی با AI(هوش مصنوعی) ارتباط برقرار کند. با توجه به گفته ایلان ماسک، "ما می توانیم به طور موثر گزینه ای برای ادغام با AI داشته باشیم و بسیاری از بیماری ها و مشکلات را حل کنیم. "

تا کنون این شرکت، این تکنولوژی را بر روی موش آزمایش کرده است، اما Neuralink قصد دارد در سال آینده آزمایش روی انسان را آغاز کند، هرچند هنوز این روند را آغاز نکرده است و آزمایشات FDA انسانی هنوز آغاز نشده اند.

ما تصور می کنیم که این احتمالا زمانی خواهد بود که بتوانیم مغزهایمان را ارتقاء دهیم و با AI ادغام کنیم و باری ما این تکنولوژی بسیار امیدوار کننده است.

تو پیشگام آی تی هم میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

نوشتن پست جدید   سوال جدید

ارسال دیدگاه