تکنولوژی مقالات

خط و نشان کشیدن تلگرام برای واتس اپ

خط و نشان کشیدن تلگرام برای واتس اپ

16ماه پیش وقتی ایلیکیشین تلگرام  روانه بازار شد هیچ کس فکر نمی کرد روزی برسد که این اپلیکیشن رقیب جدی واتس اپ در حوزه اینترنت باشد.

مدت زیادی از ساخت و معرفی تلگرام نگذشته که این شرکت به عنوان رقیب اصلی و جدید واتس اپ درآمده است.

این اپلیکیشن که توسط شرکت VK.com ساخته شده در ادعایی عجیب و البته نه دور از ذهن در یکی از پست های خود در وبلاگی به آمار و ارقامی  اشاره کرد که باعث نگرانی واتس اپ گردید.

این شرکت اعلام کرد که ما به طور متوسط  ۵۰ میلیون کاربر فعال از سراسر جهان داریم که این کاربران روزانه بیش از یک میلیارد و دویست میلیون پیام رد و بدل میکنند تلگرام در ادامه این پست اعلام کرد که ما  به طور متوسط در هفته یک میلیون کاربر از سراسر جهان جذب میکنیم.که این اعداد و ارقام ادعا شده از طرف شرکت تلگرام باعث نگرانی مدیران واتس اپ شده به طوری که مدیران این ابزار ارتباطی به فکر تغییراتی در ساختار واتس اپ افتاده اند.

عملکرد تلگرام همانند واتس آپ می باشد و فقط در برخی موارد با هم تفاوت هایی دارند.

Pavel Durov  یکی از مدیران اجرایی اپلیکیشین تلگرام طی مصاحبه اختصاصی که با تک کرانچ داشت ، گفت : روزانه به علاقه مندان و کاربران تلگرام افزوده می شود و ما امیدواریم که بتوانیم در مدتی کوتاه این سرویس را در سراسر جهان پخش کنیم. در حال حاضر اکثر کاربران ما از کشورهای اروپایی،امریکای جنوبی، بخش های وسیعی از آسیا و تعدادی نیز در امریکا و انگستان می باشند و در آینده شاهد همه گیر شدن این نرم افزار خواهید بودید.

وی در ادامه افزود اگر کمی به گذشته بر گردیم خواهیم دید که در مارس سال جاری تلگرام به خاطر دارا بودن پلتفرم امن و رمزنگاری شده اش توانست اعتماد بسیاری از کاربران را در عدم سرقت اطلاعات ، اشتراک گذاری اکثر فایل ها ،و وجود کلاین های مناسب در ابزارها و پلتفرم ها جلب کند که این یک موفقیت برای ما می باشد. در ضمن ما در طول این مدت نسخه به روز تری برای تبلت ها ، دسکتاپ ها و وب طراحی کردیم م در صدد این هستیم که بتوانیم با واتس اپ رقابت کنیم که تا به امروز عملکرد این نرم افزار مورد تایید و خرسندی مدیران این شرکت بوده است.

او در ادامه افزود که ما قصد داریم به خاطر سرعت بالایی که تلگرام در انتقال اطلاعات بین کاربران دارد به زودی جایگزین ایمیل شود تا بتوانیم از این طریق افراد بیشتری را نسبت به استفاده از این ابزار جذب کنیم.

اقای Pavel Durov  گفت ما واتس را به چالش خواهیم کشید و به احتمال قوی این شرکت در صدد طراحی و ساخت نسخه ای شبیه به نسخه web.telegram.org ما خواهد بود و برای اجرای این ایده به دنبال به خدمت گرفتن برخی از کارشناسان تلگرام هستند که البته ما تدابیر لازم را در این زمینه اندیشیده ایم.

او از برتری این تیم نسبت به واتس اپ و فیس بوک یاد کرد و اعلام کرد که ما در طول دو هفته توانستیم این اپلیکیشن را با پلتفرمی متفاوت طراحی کنیم. در صورتی که برای واتس اپ و فیس بوک زمان بیشتری لازم بود.

یکی از برتری های تلگرام نسبت به رقبا این می باشد که این اپلیکیشین در اکتبر امسال توانست نام کاربری را جایگزین شماره تلفن کند به این شکل که دو نفر بدون دانستن شماره تلفن و بر اساس فقط نام کاربری می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. قابلیت دیگر این ابزار ارتباطی داشتن قابلیت hold-to-view می باشد که فقط در اپلیکیشن اسنپ چت وجود دارد.

لازم هست بدانید از زمانی که واتس اپ توسط فیس بوک خریداری شد و با توجه به عدم اعتماد بسیاری از کاربران به فیس بوک ، تلگرام مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت و باید منتظر ماند شاهد رقابت این دو ابزار ارتباطی را در بین طرفداران بود.

به نظر شما کدام یک موفق ترند؟ تلگرام یا واتس اپ؟

 

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل