معرفی گوشی هوشمند با قابلیت شارژ خورشیدی توسط شرکت Kyocera 9 + ویدیو

معرفی گوشی هوشمند با قابلیت شارژ خورشیدی توسط شرکت Kyocera 9 + ویدیو

 6 سال قبل

یکی از مهم ترین گلایه های کاربران تلفن های همراه عمر پایین باتری این دستگاه هاست و تا کنون لوازم جانبی و ترفندهای متعددی برای حل این مسأله ارائه گردیده.

شرکت های تولید کننده تلفن همراه همچنین تلاش دارند تا باتری های بزرگ تری را در داخل بدنه محصولات خود تعبیه نمایند و یا اینکه با در نظر گرفتن وضعیتی جداگانه برای صرفه جویی در مصرف باتری آنها، این مشکل را تا حدودی رفع کنند.

حالا شرکت Kyocera اعلام کرده که راهکار ویژه ای را برای حل این مشکل پیدا کرده و قصد دارد که از زاویه ای دیگر به این مسأله بنگرد.


این شرکت در نظر دارد در MWC 2015 که هفته آینده در بارسلون اسپانیا برگزار می شود، نمونه اولیه از یک تلفن هوشمند را رونمایی کند که علاوه بر استحکام بدنه، می تواند انرژی مورد نیاز خود را از طریق نور خورشید تأمین کند.

شارژ خورشیدی ایده جدیدی در مورد تلفن های همراه محسوب نمی گردد، اما نکته ای که وجود دارد این است که تقریبا تمامی این دستگاه ها محفظه هایی قطور دارند.

حالا Kyocera اعلام کرده که در نظر دارد تجهیزات لازم برای دریافت این نوع انرژی را در داخل بدنه خود تلفن همراه تعبیه نماید.

در این روش، قطعاتی که انرژی خورشیدی را دریافت خواهند کرد به جای آنکه کل بخش پشتی بدنه را اشغال کنند، روی پنل نمایشگر تلفن هوشمند سوار خواهند شد.

این امر چگونه امکان پذیر خواهد بود؟ با استفاده از پنل Wysips Crystal که پیشتر توسط شرکت SunPartner Technologies تولید شده است.

SunPartner جزئیات زیادی را در مورد نحوه عملکرد این فناوری مطرح نکرده با این حال اطلاعاتی را در مورد مزایای Wysips Crystal در ابزارهای موبایل در اختیارمان قرار داده.

ارائه فناوری مذکور، بدان معنا خواهد بود که در صورت پایین بودن میزان شارژ باتری تلفن همراه، نیازی به استفاده از پریز برق یا حتی پاور بانک نخواهد بود و تنها کاری که باید انجام دهید این است که موبایل خود را در معرض نور آفتاب قرار دهید.

اما قرار دادن قطعات شارژ خورشیدی روی دستگاه ممکن است اختلالاتی را در عملکرد آنها به وجود آورد که شرکت SunPartner نیز هم اکنون مشغول مرتفع نمودن آنهاست.

نخست آنکه این قطعات باید در زیر صفحه نمایش قرار گیرند تا تداخلی در عملکرد آن و میزان حساسیت نمایشگر به وجود نیاید. این قطعه همچنین تا ۹۰ درصد شفاف است و به همین دلیل طراحی یا زاویه دید تلفن را تحت تأثیر قرار نخواهد داد.

با این همه، تا زمانی که این طرح به مرحله اجرا در نیاید نمی توان با قطعیت کامل در مورد آن سخن گفت و باید منتظر ماند و دید که این وعده تا چه اندازه عملیاتی خواهد شد.

شرکت مورد بحث در نظر دارد که این ایده را با عرضه نسخه جدیدی از اسمارت فون Torque خود عملیاتی نماید. لازم به توضیح است که عکس و ویدیوی مورد استفاده در این خبر متعلق به مدل سال ۲۰۱۳ تلفن هوشمند یاد شده هستند.

تو پیشگام آی تی هم میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه