سالگرد چهل سالگی شرکت مایکروسافت

به مناسبت چهل سالگی شرکت مایکروسافت بیل گیتس که یکی از دو موسس اصلی مایکروسافت در سال ۱۹۷۵ بود (به همراه پل آلن) نامه ای را برای قدردانی از کارمندان این شرکت به مدیریت این شرکت که همواره با گیتس همکاری خود را ادامه داده است ارسال کرد. در این مطلب به بررسی برجسته ترین بخش های نامه میپردازیم.

 به اعتقاد گیتش مایکروسافت از زمان مدیریت ساتیا نادلا در موقعیت بهتری قرار گرفته و روند رو به پیشرفت خود را به سرعت ادامه داده است. شایان ذکر است که مایکروسافت همچنان در زمینه سهم بازار و میزان فروش سیستم عامل رومیزی در میان رقبا در جهان شماره یک محسوب میشود.

البته این آمار جهانی است و در میان کاربران آمریکایی این شرکت همواره با چالش هایی برای پیشی گرفتن از اپل روبرو بوده است. البته با توجه به امار های خوب جهانی گیتس این فاکتور را زیاد پر اهمیت نمیبیند. وی در نامه ای که به کارکنان و مدیریت نوشته از نو آوری های جدید این شرکت یعنی کورتانا، ادغام کردن سرویس های نرم افزاری با اسکایپ، سرویس ترجمه همزمان بینگ و هولولنز بعنوان برترین نو آوری های این شرکت نام برد.

"فردا روز خاصی است. چهلمین سالگرد افتتاح مایکروسافت.

هدف من و پل از همان ابتدا قرار دادن یک رایانه شخصی بر روی هر میز تحریر بود. به نظر من ما همیشه در این زمینه پیشرو بودیم و بدون در نظر گرفتن میزان پیشرفت تکنولوژی توانستیم تکنولوژی رومیزی را با امکانات کافی و با قیمتی مناسب در اختیار همه مردم جهان قرار دهیم. این فعالیت انقلابی آنهم در سطح جهانی به نظر من نقش اصلی مایکروسافت بوده و هویت آن را تعریف میکند.

امروزه برخلاف گذشته، نو آوری بیشتر از سهولت و ایجاد آسایش برای مردم برای آینده این شرکت مهم است و به نظر من فعالیت ما برای ۱۰ سال آینده باید خیلی خوب و دقیق از همین الان مشخص و ترسیم شود.

برای ایجاد سهولت ما گام های زیادی را برداشتیم و همواره سعی کردیم با شرکت های بسیاری روابط گرم و صمیمانه داشته باشیم تا دسترسی سخت افزاری و نرم افزاری به همه سرویس ها را در قالب پلت فرم مخصوص مایکروسافت به کاربران ارائه دهیم. امروزه با توجه به ازدیاد پلت فرم های همراه و رومیزی و ... نیاز به نو آوری بیش از پیش است.

به نظر من قرار گرفتن ساتیا نادلا در راس این شرکت یکی از بهترین تصمیمات بوده و سبب توسعه هر چه بیشتر شرکت شده. آینده ای که ساتیا برای مایکروسافت ترسیم کرده دقیقا همان چیزی است گه صنعت رایانه در قالب مدرن شده و در همه ابعادش به آن نیازمند است. ایده های ساتیا در قالب کشوری و قاره ای نیست بلکه همانطور که خواسته خود من بوده او برای آینده کامپیوتر ها در ساختار جهانی آن اندیشه و تصمیم گیری میکند.

تماس و همکاری تنگاتنگ با شرکت های مختلف، بومی سازی سرویس ها برای کاربران آمریکایی، و توسعه سرویس های بین المللی مانند سرویس ترجمه بینگ، اسکایپ، سرفیس و هولولنز سرویس هایی هستند که جهان و علاقه مندان به فناوری در همه قاره ها به آنها نیاز خواهند داشت. 

در سال های آینده و با تدابیر ساتیا مایکروسافت مثل همیشه خواهد توانست به شرکت ها و کشور های بسیاری بدون در نظر گرفتن محدودیت های جغرافیایی و فرهنگی دست پیدا کند و سرویس های خود را گسترش دهد. ما هیچوقت تولیدات خود را برای یک کشور یا فرهنگ یا قشر خاص تولید نکردیم و نخواهیم کرد.

رایانه های رومیزی باید برای همه قابل دسترسی و تهیه باشند. در عین حال آنچه در این ۴۰ سال مایکروسافت به آن دست یافته شامل کل انرژی و پتانسیل کارکنان مایکروسافت نیست و در آینده هم شاهد درخشندگی هر چه بیشتر شرکت در جنبه های مختلف خواهید بود."ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل