بهترین تصاویر پانوراما از مناظر جهان

بهترین تصاویر پانوراما از مناظر جهان

 6 سال قبل

چشم اندازهای جهان

شاید بهترین زمان برای مشاهده‌ی زیبایی یک چشم انداز، تماشای آن از داخل هواپیما باشد. خوشبختانه به نظر نمی‌رسد مجبور باشیم برای دیدن مناظر و چشم اندازهای زیبای این کره، تا نوبت بعدی پرواز منتظر بمانیم، Airpano تصاویری از مبهوت کننده‌‌ترین چشم اندازهای جهان تهیه کرده که در ادامه می‌بینید.

تیمی متشکل از عکاسان حرفه‌ای به گوشه و کنار جهان و نقاط دیدنی و معروف آن سفر کرده و مجموعه تصاویری دیدنی تهیه کرده‌اند که از زاویه‌ای متفاوت ثبت شده‌اند.

9 عکاس و سه کارشناس تکنولوژی گرد هم جمع شده و مأموریت عکاسی شگفت انگیز خود را از سال 2006 آغاز کردند. آنها در ابتدا فهرستی از 100 نقطه‌ی دیدنی جهان را تهیه کرده و سپس سفر آسمانی خود را با اشتیاق فراوان شروع کردند. در ابتدا این فهرست نقشه‌ی راه آنان بود، هر چند که اکنون آنها از 230 لوکیشن مختلف عکسبرداری کرده و این فهرست جالب توجه را وسعت بخشیدند.

هماهنگ کننده‌ی این پروژه سرگئی سیمینوف (Sergey semenov) و گروه حرفه‌ایش، کار خود را با چشم اندازهای کروی (Spherical panoramas) از روی زمین آغاز کرده و رفته رفته با استفاده از هواپیما و هلیکوپتر، دامنه‌ی کار خود را به آسمان‌ها کشاندند. آنها این مأموریت شگفت انگیز را در شماری از معروف‌ترین شهرهای جهان با خط افق‌های تماشایی همچون نیویورک، بارسلون و پاریس شروع کرده و از مجموعه‌ای از بهترین چشم اندازهای طبیعی همچون آتشفشان و آبشارها عکاسی کردند.

در قدم بعدی گروه امیدوار است به کشورهایی همچون پرتغال، ژاپن، اندونزی و بریتانیا سفر کرده و آنها را نیز به فهرست رو به گسترش خود بیفزاید و از مناظر تماشایی و جالب توجه این کشورها نیز تصاویری دیدنی و به یادماندنی جمع آوری کند.

در ادامه به تماشای شماری از تصاویر تهیه شده توسط این گروه عکاسی خواهیم نشست. با مراجعه به سایت Airpano نیز می‌توانید علاوه بر مشاهده‌ی دیگر عکس‌های تماشایی تهیه شده، هر منظره را از زاویه‌ای متفاوت تماشا کنید.

1- دوبی، شهری با آسمانخراش‌های سربه‌فلک کشیده که جهانیان را تحت تاثیر قرار داده و هر روز شگفتی جدیدی می‌آفریند. باید اعتراف کرد که این چشم انداز تماشایی که از فراز این شهر و توسط Airpano گرفته شده است، زیبایی و عظمت این شهر تازه متولد شده را به خوبی در نور صبحگاهی نمایان می‌کند.

panorama-dobai

2- تنها عکاسی از فراز بلندترین آبشار جهان، اَنجل، می‌تواند به خوبی ابعاد و زیبایی چشمگیر این جاذبه‌ی طبیعی را در معرض دید عموم قرار دهد.

panorama-waterfall angel

3- تصویر تماشایی دیگری که از آسمان شهر بارسلونا در اسپانیا تهیه شده است. نمایی چشمگیر که در بخش میانی آن، کلیسای باشکوه "خاندان مقدس" یا ساگرادا فامیلیا، سربرافراشته و خودنمایی می‌کند.

panorama-sagrada familia church

4- یک نمای نفس‌گیر دیگر، چشم اندازی تماشایی از آبشار ویکتوریا در زامبیا، که با رنگین کمانی چشم‌نواز، جذابیتی انکارناپذیر پیدا کرده است.

panorama-waterfall victoria

5- آبشار ایگواسو (Iguasu) در کشور آرژانتین، آبشاری که منظره‌ی عجیب، سه بعدی و البته مسحورکننده‌ی آن، بی‌شک در میان مجموعه تصاویر تهیه شده توسط Airpano جلب توجه خواهد کرد.

panorama-waterfall Iguasu-argentina

6- شگفتی‌های زمستان، منظره‌ای دیدنی که از قلّه اورست، بلندترین قلّه‌ی جهان واقع در رشته کوه‌های هیمالیا برداشته شده است. جایی که برف و یخ به هنرنمایی مشغول بوده و بالا رفتن از آن رویای افراد بسیاری است.

panorama-himalia-everest

7- یک نمای خیره کننده و جدید دیگر که شاید در نگاه اول اندکی گیج کننده به نظر برسد. این تصویر هوایی از "طاق پیروزی" در شهر پاریس و خیابان‌های اطراف آن برداشته شده و زیبایی چشم انداز هوایی عروس شهرها را به خوبی به نمایش گذارده است.

panorama-paris

8- جنگلی از آسمانخراش‌های بتونی، تصویری دیگر از این مجموعه که منهتن را شب هنگام و غرق در روشنایی چراغ‌ها به نمایش گذاشته است. در این نما ساختمان درخشان اِمپایر استیت (Empire State) را در سمت چپ و ساختمان کِرایسلر(Chrysler Building) را در میانه‌ی تصویر مشاهده می‌کنید.

panorama --- Empire State-left side --- Chrysler Building-avrage side

9- در قالب این مجموعه، Airpano گاهی موفق به ثبت لحظاتی منحصربفرد و خیره کننده شده است. از جمله این تصویر که از فعالیت‌های آتشفشان پلاسکی (Plosky) واقع در تولباشیک (Tobachik) در کامچاتکا تهیه شده است.

panorama-volcano Plosky - volcano Tobachik

10- باز هم نمایی دیگر از منهتن که تا مایل‌ها در پس زمینه‌ی تصویر امتداد یافته است.

panorama - manhattan

11- یک منظره‌ی رویایی، اینطور نیست؟ به پایین نگاه کنید، حتی نگاه‌تان را کمی به اعماق معطوف کنید. جزایر مرجانی استرالیا که در این تصویر خیره کننده با سایه‌های فیروزه‌ای رنگ خودنمایی می‌کنند.

panorama - Coral reefs in Australia

12- نگینی از مشرق زمین که در یادبود عشق ساخته شده است. اکنون این مروارید درخشان را از زاویه‌ای دیگر بنگرید. این اثر تاریخی و معروف کشور هند، بارها مورد عکسبرداری قرار گرفته است، اما گروه Airpano راهی متفاوت برای نمایش آن پیدا کرده‌اند.

panorama -- Taj Mahal -- india

13- منظره‌ای متفاوت از یکی از عجایب طبیعی این جهان. جزایر ها لانگ (Ha Long) که خلیج ویتنام را به اشغال خود درآورده‌اند.

panorama -- Ha Long Island

14- پولک‌های سفید سنگی در میان اقیانوس آبی، اینجا ایسلند است و این منظره از جزایر کوچک منجمد شده گرفته شده است. تصویری بی همتا که با کمک هواپیمای بدون سرنشین (drones)،گرفته شده است.

تصویر پانوراما -- پولک های سفید سنگی در کشور ایسلند

15- یک تصویر جادویی دیگر از قلعه‌ای از جنس داستان‌های پریان. کاخ ناش‌وانشتاین (Neuschwanstein)در کشور آلمان، که در میانه‌ی کوهستان و جنگل‌های انبوه همچون نگینی باشکوه می‌درخشد.

panorama -- Neuschwanstein Palace -- Germany

16- آیا نیازی به معرفی است؟ اهرام مصر که در طول قرن‌ها با صلابت و اقتدار کامل سر پا ایستاده‌اند، بی‌نیاز از هر معرفی، برای جهانیان شناخته شده‌اند. از این رو، گروه تصویر برداری از زمان آغاز این پروژه در سال 2006، بارها برای عکسبرداری از آنها، رهسپار سرزمین فراعنه شدند.

panorama -- Pyramids of Egypt

17- هماهنگ کننده‌ی گروه، سرگئی سیمینوف، بیش از آنکه همراه با گروه عکاسان خبره‌ی خود به آسمان‌ها سفر کند، تصاویر و چشم اندازهایی جالب توجه از مناظر مختلف تهیه می‌کرد، این تصویر یکی از آنهاست.

Beach panorama Pic By sergesemenov

18- بی هیچ توضیحی، این جا سنگاپور است.

panorama -- Singapore

سرگئی 32 ساله می‌گوید:

"این نوع از عکاسی به هیچ عنوان شباهتی به عکاسی معمول ندارد، جایی که شما بواسطه‌ی قاب تصویر محدود می‌شوید. در چشم اندازهای کروی 360 درجه، حسی از آزادی و حضور در محیط به بیننده القا می‌شود. گویی می‌توان سر خود را برگردانده و منظره‌ی پیش رو را به شکلی کامل و با توجه به کوچک‌ترین جزئیات تماشا کرد.

تکنولوژی عکاسی به شیوه‌ی 360 درجه، مفهوم تجسم شخصی را به خوبی عیان می‌کند. به ویژه هنگام تماشای آن بر پرده‌ی عریض، این ویژگی مشهودتر است.

این نوع از عکسبرداری به شما این حس را می‌دهد که گویی در آسمان نیویورک معلق هستید، شاید زیر آب شناور بوده و یا برفراز آبشاری تماشایی در حال پروازید، حتی ممکن است شما را به فضای درون یک مایکروویو منتقل کند. گاهی تنها کافی است دست‌تان را حرکت داده و از میان یک چشم انداز، رهسپار منظره‌ی بعدی شوید."

و تصاویری دیگر که توسط تیم Airpano تهیه شده‌اند:

panorama pic

panorama -- forest

panorama -- city

panorama pic -- forest

panorama pic -- Beach

panorama -- waterfall -- angel

panorama -- sagrada familia -- church

Panorama -- Moscow Russia

Panoram pic -- Manhattan

در ادامه می‌توانید ویدیویی را تماشا کنید که این گروه از ساختمان امپایر استیت در نیویورک سیتی تهیه کرده‌اند:

دانلود ویدیو

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه