یاهو در حال ساخت دستیار صوتی

یاهو در حال ساخت دستیار صوتی
شرکت یاهو پیش از هر زمان قصد دارد وارد رقابتی تنگاتنگ با گوگل و مایکروسافت شود، پس از توافق همکاری با مایکروسافت، این بار نوبت به یاهو رسیده تا با ارائه‌ اپلیکیشنی با دستیار صوتی گوگل یا google now رقابت کند.

یاهو شرکتی است که همواره با موتور جستجو و اکانت ایمیل خود شناخته شده است، اما حال به نظر می‌رسد برای رقابت با گوگل و مایکروسافت در زمینه‌ی توسعه‌ی اپلیکیشن برنامه‌هایی در سر دارد. روز گذشته در طول جلسه‌ای مِریسا مِیر - مدیر عامل یاهو اعلام کرد که این کمپانی برای عرضه اپلیکیشن جستجوی موبایل رغبت بسیاری دارد و جستجوی موبایل را با اطلاعاتی نظیر اطلاعات شخصی و ایمیل ادغام خواهد کرد.

به گزارش بیزینس اینسایدر اطلاعات بیشتر در خصوص پروژه یاهو به نام «ایندکس» منتشر شده است که این پروژه به نظر می‌رسد اپلیکیشن موبایل بوده و عملکردی مشابه لانچر یاهو با Aviate را داشته باشد. لانچر یاهو یا Aviate به عنوان دستیار شخصی عمل کرده و از اطلاعات گوشی و تقویم بهره‌ می‌برد؛ اما اپلیکیشن ایندکس بیشتر مشابه سرویس گوگل‌ناو عمل خواهد کرد. به گزارش بیزینس اینسایدر انتظار می‌رود یاهو نسخه‌ای آزمایشی از اپلیکیش ایندکس را تا پایان سال جاری میلادی عرضه کند.

 در جلسه‌ی روز گذشته میر با اشاره به موفقیت دستیارهای صوتی نظیر سیری، کورتانا و گوگل‌ناو، اظهار امیدواری کرده که ایندکس نیز آینده‌ای درخشان خواهد داشت. مدیرعامل یاهو گفت که حال شاهد پیشرفت سیستم عامل‌ها و نفوذ آن‌ها به ساعت و تلویزیون‌های هوشمند هستیم، به همین دلیل یاهو در تلاش است تا ارائه تجربه‌ای نوین از جستجوی اینترنتی، محتوای ایمیل جدید و خوشایندی را برای کاربران عرضه کند. مریسا میر مثالی را برای واضح‌تر شدن مطلب ارائه کرد؛ فرض کنید مسافری بلیط هواپیمای خود را از فرودگاه جان‌اف‌کندی تهیه کرده است، سرویس ایندکس در این مثال نتایج جستجوی کاربر را بر اساس اطلاعات پرواز وی مرتب کرده و نمایش خواهد داد. به گفته‌ی میر سیری، گوگل‌ناو و کورتانا تا به حال کمک بسیاری به مسافران برای به دست آوردن اطلاعات پرواز کرده است، ایندکس نیز در همین راستا برای افزایش کارایی و کمک به کاربران ارائه خواهد شد.

بیزینس‌اینسایدر در خصوص گزارش کرد:

سرویس ایمیل گوگل ۱۰ ساله شده اما کاربران یاهو ۲۰ سال است که از امکانات پست الکترونیک یاهو برای ارسال و دریافت ایمیل استفاده می‌کنند. به همین دلیل سرویسی که دسترسی آسان و بهتری به محتواهای ایمیل کاربران یاهو فراهم کند، دوست‌داران بیشتری را به خود جلب خواهد کرد.

به نظر می‌رسد پروژه ایندکس یاهو شباهت کمتری به دستیار صوتی کورتانا داشته و بیشتر به سرویس جستجوی فیس‌بوک شباهت خواهد داشت. حال باید منتظر انتشار جزئیات بیشتر از این پروژه باشیم.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل