قفل گشایی تلفن های هوشمند با تشخیص گوش!

اثر انگشت، تشخیص چهره، الگو، گذرواژه و ضربه زدن از روشهای رایج امروزی برای قفل گذرای و قفل گشایی تلفن های هوشمند هستند، شاید بعضی از این روشها خیلی قابل اطمینان و امن نباشند اما قفل گشایی سریع ،هدف اغلب این روشهای جدید است. به لطف فناوری بیومتریک (زیست سنجشی) جدید یاهو، احتمالاً بزودی شاهد قفل گشایی تلفن های هوشمند با تشخیص گوش هایمان نیز خواهیم بود!

Bodyprint نام فناوری جدید یاهو است که از نمایشگر لمسی تلفن ها به عنوان اسکنر (پویشگر) بیومتریک استفاده می کند. از آنجایی که این سیستم تنها به حسگر خازنی نمایشگرهای رایج امروزی وابسته است؛ احتماً اغلب گوشی های فعلی می توانند از این فناوری برخوردار شوند، گنجاندن Bodyprint در تلفن ها نسبت به حسگر اثر انگشت، به مراتب آسان تر است.

به دلیل مشکلات ناشی از وضوح (رزولوشن)؛ نمی توان تنها با اثر یک انگشت در فناوری Bodyprint برای تصدیق هویت استفاده کرد و همین مسئله خود توضیح میدهد که چرا در Bodyprint از اعضای کامل بدن به منظور تشخیص استفاده می شود. در فناوری Bodyprint می توان گوش ها، انگشتان در حالت مشت شده،کف دست و چندین انگشت را به منظور تشخیص استفاده کرد.

طی 864 مورد آزمایش؛ Bodyprint دقت بالای 99.5% را از خود به نمایش گذاشته و اسکن گوش در 7.8% موارد اشتباهاً رد شده است. برای سایر اعضای بدن نرخ رد کردن بالاتر بوده و به 26.8% رسیده است. در این آزمون از Nexus 5 استفاده شده است. 

از این سیستم همچنین می توان در قفل گشایی هایی که وجود دو نفر لازم است نیز بهره گرفت، در این حالت فقط در وجود اثر انگشت دو شخص به صورت همزمان، قفل گشایی صورت می گیرد.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل