ایده تازه ی اپل برای بهبود بخشی به پیام های متنی

از دهه 90 میلادی پیام های متنی نقش زیادی در زندگی روزمره ما داشته اند و اکثر ما از آنها استفاده زیادی کردیم. ولی گاهی در شرایط خاص استفاده از آنها ممکن نیست. یا متوجه شدن آنها بدون داشتن پیش زمینه ی قبلی بسیار دشوار است.
نکته دیگر اینکه اگر موبایل شما در وضعیت بی صدا قرار داشته باشد، احتمال آنکه پیام های دارای فوریت و حساسیت زمانی را از دست بدهید بسیار زیاد خواهد بود.
حالا اپل تصمیم گرفته تا فکری به حال این مشکل کند و پیام های متنی را بیشتر به زمینه و شرایط وابسته نماید و برای این منظور هم پتنت تازه ای را به ثبت رسانده است.

در سند مربوط به این پتنت سخن از نوعی سیستم پیام رسان به میان آمده که به شما امکان می دهد پیام هایتان را براساس طیف گسترده ای از فاکتورها شامل زمان، آب و هوا و موقعیت مکانی زمان بندی نمایید. ظاهرا این اپلیکیشن پیام رسان قادر است با اپ های دیگری که روی موبایل شما وجود دارد (شامل اپ آب و هوا و تقویم) نیز ارتباط برقرار نماید تا پیام ها را در زمان های مشخصی ارسال نماید.
براساس پرونده مربوط به این پتنت، کاربران قادر خواهند بود، شرایط مشخصی را تعریف کنند که در آن پیام های متنی ارسال شوند. بنابراین اگر هوا بارانی باشد و تصمیم داشته باشید که با دوستتان در پارک دیدار کنید می توانید به موبایل خود بگویید هر وقت باران بند آمد پیام را برای او ارسال کند.
اپل همچنین به ذکر نمونه های مشخصی در این رابطه می پردازد و مثلا به ارسال پیام های متنی پس از ورود گیرنده به فروشگاه خوار و بار اشاره می کند تا فرستنده مطمئن شود فرد مورد نظر در بهترین زمان ممکن پیام را دریافت کرده است.

مثال دیگری که در این رابطه ذکر شده این است که پیام متنی بلافاصله پس از بیدار شدن فرد از خواب روی نمایشگر موبایل او نشان داده شود.
در نظر داشته باشید که ایده ارسال پیام های متنی بر اساس زمان و موقعیت چندان هم تازگی ندارد و هم اکنون اپلیکیشن هایی که چنین قابلیتی داشته باشند هم فراهم اند، اما آنطور که از اسناد مربوط به این پتنت و همچنین توضیحات ذکر شده در رابطه با این تکنولوژی می توان حدس زد، سیستم اپل پیشرفته تر عمل می کند.
شما حتی می توانید پیامی را برای فرد مورد نظرتان ارسال کنید که به عکس مشخصی در داخل موبایل دریافت کننده اشاره دارد. متاسفانه اپل از زبانی غامض برای توصیف این امکان بهره گرفته اما به نظر می رسد به لطف قابلیت مذکور، می توانید پیامی را ارسال کنید که به موبایل فرد دستور می دهد عکسی مشخص را که شما و فرد گیرنده در آن حضور دارید را نشان دهد.
بنابراین، به عنوان مثال می توانید پیامی شبیه به این را بفرستید: «عکس دو نفره ای که با Amy در تابستان گذشته در منطقه برمودا گرفتیم را به او نشان بده» و موبایل نیز آن را اجرا کند.
در این سند هیچگونه مدرکی دال بر اینکه اپل در نظر دارد چنین قابلیتی را به آیفون اضافه کند به چشم نمی خورد. این شرکت پتنت مربوط به ده ها محصول و تکنولوژی را به ثبت رسانده که بخش اعظمی از آنها هیچگاه رنگ واقعیت به خود نگرفته اند و دور از ذهن نیست اگر سرنوشتی مشابه در انتظار این پتنت باشد.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل