شیائومی حداقل تا سال آینده وارد آمریکا نخواهد شد

شیائومی حداقل تا سال آینده وارد آمریکا نخواهد شد


شیائومی تولیدکننده محبوب ترین تلفن های اندرویدی در کشور چین است و طی چند سال فعالیتی که داشته اند دستاوردهای ستودنی بسیاری کسب کرده اند. اما حالا این شرکت چینی قصد دارد کم کم، محصولاتش را وارد بازار جهانی کند و ایالات متحده اولین مقصد آن هاست.
هیوگو بارا در مصاحبه ای با بلومبرگ اعلام داشته که حداقل تا یک سال آینده چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. عرضه گسترده محصولاتی چون تلفن همراه، به سادگی ارسال آن ها با هواپیما نیست. شیائومی باید طی یک سال پیش رو شرکای تجاری و توزیع کنندگان قدرتمندی در این کشور پیدا کند.
شیائومی بزرگ ترین رقیب اپل در چین به حساب می آید. اگرچه شیائومی محصولات با کیفیتی در حد و اندازه آیفون ها و سری گلکسی تولید می کند اما قیمت محصولاتش معمولا نصف قیمت تلفن های اپل و سامسونگ است. با این حال، چینی ها مرتبا به خاطر الهام گرفتن از شیوه کار تیم طراحان اپل مورد انتقاد قرار می گیرند.
اگرچه مبحث پتنت ها در چین موضوع خاصی نیست اما زمانی که شیائومی پایش را به خاک آمریکا بگذارد، باید تمامی پتنت های به ثبت رسیده را در طراحی محصولات خود در نظر داشته باشد. اپل و شیائومی معمولا بر سر رتبه اول بازار چین با یکدیگر جدال دارند. چینی ها چند هفته پیش اعلام کردند که از ابتدای سال ۲۰۱۵ تاکنون، موفق به فروش ۳۴٫۷ میلیون تلفن همراه شده اند.

 

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه