نمایندگی مایکروسافت در ایران؟

نمایندگی مایکروسافت در ایران؟

 ماه قبل

نمایندگی مایکروسافت در ایران؟ مایکروسافت چندین سال است که به دلیل تحریم های یک جانبه امکان عرضه ی مستقیم محصولات و پشتیبانی آن در ایران را ندارد. اما پس از توافق ایران و گروه ۳+۳، به نظر می رسد اوضاع در حال تغییر است.نمایندگی مایکروسافت در ایران؟

آیا قرار است از این به بعد محصولات مایکروسافت به صورت قانونی به فروش برسند؟

برای بازدید از سایت به این لینک مراجعه کنید

به گزارش بولتن نیوز ، سال گذشته بود که گزارش دادیم شرکت پارس ایراتل، توانسته نمایندگی فروش برخی محصولات مایکروسافت در ایران را کسب کند و اجازه ی فروش محصولات مایکروسافت با نام های لومیا، نوکیا و مایکروسافت را در ایران کسب کند. ما نیز طی جلساتی که با این شرکت داشتیم، توانستیم تا حدود بسیار زیادی از این موضوع مطمئن شویم، اما وجود برخی موانع و دشواری ها، امکان حضور رسمی این شرکت را در بازار گوشی های موبایل نداد. این موضوع همینطور ادامه داشت تا اینکه پس از گذشت چند ماه، بالاخره مجوز حضور لوازم الکترونیکی آمریکایی در ایران صادر شد و شرکت های بزرگی که به دنبال اخذ نمایندگی مایکروسافت بودند، به تکاپو افتادند تا نمایندگی فروش محصولات مایکروسافت در ایران را رسما اعلام کنند.


اما دیروز برخی کاربران خبر از صفحه ای دادند که در آن خبر از رونمایی از حضور رسمی مایکروسافت در کاخ ملت واقع در مجموعه ی سعد آباد تهران داده شده بود. در این صفحه هیچ اطلاعاتی در خصوص کم و کیف ماجرا ذکر نشده است و به جز لوگوی مایکروسافت، ویندوز فون و مایکروسافت بند، می توان لوگوی شرکت های سانا پرداخت ارس، فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران و شرکت نامداران ائل رایانه را نیز مشاهده کرد.

در این صفحه اعلام شده که مراسم رونمایی از حضور رسمی مایکروسافت در ایران، روز سه شنبه در مجموعه ی سعد آباد برگزار می شود. پس از این خبر ما تماس هایی با شرکت های سانا پرداخت داشتیم که در پاسخ به صحت این خبر و جزییات بیش تر، روابط عمومی این شرکت اینطور پاسخ دادند:

 "  این موضوع صحت دارد، و بزودی شاهد حضور برندهای معتبری در ایران خواهیم بود، اطلاعات بیشتری نمی توانم بدهم، لینک این خبر را برای شما می گذارم که مجوز ورود این کالا ها گرفته شده است. این مراسم با حضور صدا و سیما برگزار خواهد شد. "

اما لینک اشاره شده در پاسخ این شرکت، در واقع همان مجوز ورود کالا های الکترونیکی آمریکایی به ایران است که می توانید از اینجا مشاهده کنید. این خبر که ۳ روز پیش با عنوان "آمریکا درهای بازار الکترونیک به ایران را باز می کند.” منتشر شده است، به حضور برند های معتبر آمریکایی در ایران اشاره می کند و اضافه می کند که قوانین آمریکا اکنون به شرکت های آمریکایی اجازه ی حضور در ایران را می دهد.

در این مطلب عنوان شده که GCI (شرکت مشاوره و سرمایه گذاری جهانی) با نماینده ی رسمی خود در ایران، یعنی شرکت نامداران ائل رایانه همکاری می کند، تا نسل بعدی گوشی های هوشمند، ساعت های هوشمند، تبلت ها، نوت بوک ها، رایانه های all-in-one، کنسول های بازی و سرگرمی و تلویزیون های مختلف را برای مشتریان ایرانی به ارمغان آورد. این محصولات صادر شده به ایران، توسط افراد متخصص و آموزش دیده ای، توزیع، وارانتی و پشتیبانی می شوند. همچنین دستگاه های خریداری شده توسط مشتریان، به طور پیش فرض سفارشی شده اند تا در هنگام روشن کردن دستگاه، و در صفحه ی خوشامد گویی، لوگوی شرکت نامداران ائل رایانه و فدراسیون تیراندازی با کمان نمایش داده شود. از سوی دیگر، سیستم عامل موجود بر روی دستگاه ها و دستور العمل ها و موارد مرتبط با آن نیز برای زبان فارسی استاندارد سازی می شوند.

اما به نظر می رسد این شرکت در حال حاضر تنها قرار نیست محصولات مایکروسافت را به ایران وارد کند، بلکه در این مطلب عنوان شده که یک شرکت معتبر نیز محصولات خود را با پشتیبانی این شرکت عرضه خواهد کرد. همچنین شرکت هایی که قرار است محصولاتشان به زودی در ایران در دسترس قرار گیرد، اسپانسر تیم ملی تیراندازی با کمان ایران و تیم های دانشگاهی نیز خواهد بود.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه