شکایت از اپل و محکومیت به پرداخت جریمه 862 میلیون دلاری

شکایت از اپل و محکومیت به پرداخت جریمه 862 میلیون دلاری

 6 سال قبل

شکایت و دادگاه در دنیای تکنولوژی پیشینه ی بلند و بالایی داشته و دارد همه روزه شاهد شکایت شرکت ها از هم و درخواست غرامت بنا به دلایل استفاده از تکنولوژی ها و یا ظاهر محصولات از شرکت دیگر هستیم. موضوعی که این بار گریبان گیر اپل شده و این شرکت را به دادگاه کشانده. با تیم پیشگام آی تی همراه باشید.

طی روز های گذشته دادگاهی در آمریکا اپل را به استفاده فناوری انحصاری ثبت شده دانشگاه مدیسون محکوم کرد حکمی که غرامت سنگین 862 میلیون دلاری را به همراه خواهد داشت. سال گذشته بنیاد پژوهش فارغ النحصیلان ویسکانسین مدیسون اپل را متهم به استفاده از از پتنت ثبت شده توسط این دانگاه در سال 1998 کرد. آنها ادعا کردند که اپل از این فناوری در ساخت پردازنده های A8X,A8,A7 که در آیفون های 5 اس، آیفون 6 و آیفون 6 اس پلاس جایگذاری شده اند استفاده کرده است.

اگر اپل نتواند از خود دفاع کند مجبور به پرداخت غرامت شده و اگر اثبات شود که به عمد از این پتنت استفاده کرده مبلغ غرامت به حکم و نظر قاضی افزایش می یابد.

این دانشگاه در سال 2008 اینتل را متهم به استفاده از همین پتنت کرد و قبل از اجرای حکم در سال 2009 خارج از دادگاه به توافق رسیدند. علاوه بر آن این دانشگاه مجددا اپل را متهم به استفاده از این پتنت در ساخت تراشه های A9X,A9 که در آیفون های جدید و آیپد پرو از آنها استفاده شده کرده است و اپل به این زودی ها از دادگاه بیرون نخواهد آمد.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه