بیل گیتس در حال کار بر روی پروژه ی  Personal Agent می باشد!

بدون شک تمامی شما نام Bill Gates (بیل گِیتس) را که از بنیانگذاران اصلی غول بزرگ نرم افزاری، مایکروسافت می باشد، شنیده اید. در سومین میزبانی این فرد سرشناس در Reddit که تحت عنوانی با نام “هر چیزی میخواهید از من بپرسید” آغاز شده بوده، سوالات بسیار زیادی، چه جدی و چه عامیانه، از وی پرسیده شده بود که در این میان به پروژه ی محرمانه ای اشاره شد که بدون شک جذاب خواهد بود…

این پروژه که اون آن را “فوق محرمانه” می نامد، Personal Agent نام دارد و هم اکنون او، در حال کار بر روی این پروژه به همراه شرکت مایکروسافت می باشد. گیتس در رابطه با این پروژه ی فوق محرمانه اعلام کرد که عملکرد Personal Agent اینگونه خواهد بود که تمامی اطلاعات و رفتار افراد را ذخیره می کند و کاربران می توانند در هر زمان و در صورت لزوم، به گذشته ی خود برگردند و آنها را مرور کنند و یا از آنها استفاده کنند! ایده ی این پروژه، از نرم افزار های تلفن های هوشمند آمده است، زمانی که شما نرم افزار های مختلف را به صورت همزمان اجرا می کنید و در صورت نیاز، از هر یک از آنها در هر زمانی استفاده می کنید.

این موضوع در رابطه با سوالی در مورد آینده ی تکنولوژی و بشریت به وجود آمده است، به گونه ای که بیل گیتس 30 سال آینده ی بشر را محصور شده در تکنولوژی می بیند. اگر به دنبال پاسخی برای این سوال هستید، باید بگوییم که حقیقت این است که در 30 سال آینده، بشر چنان پیشرفتی خواهد کرد که بسیار سریع تر از گذشته خواهد بود و یا حتی در 30 سال آینده، از تمام دورانی که تا کنون پیشرفت کرده است، موفق تر خواهد بود! حتی اگر به 10 سال آینده توجه کنید، متوجه خواهید شد که بدون شک تا آن زمان، بشریت می تواند مشکلات مربوط به متوجه شدن گفتار و تشخیص صداها را برای نرم افزار ها و ربات ها حل کند و زمانی که ربات ها به مرحله ی بعدی از تکامل وارد شوند، بسیار بیشتر از گذشته می توان از آنها استفاده کرد.

برخی از افراد تصور می کنند که عامل یا Agent که به دنبال ذخیره سازی اطلاعات ما می باشد، همان دستیار صوتی مایکروسافت یعنی Cortana می باشد اما این موضوع اینگونه به نظر نمی رسد چرا که اینگونه بود، این دستیار صوتی با نام Personal Agent معرفی می شد نه با نام کورتانا! اما شاید Personal Agent یک افزونه برای دستیار صوتی Cortana باشد، نظر شما چیست؟!

به نظر می رسد Personal Agent نوعی نرم افزار باشد که می تواند به تمام دستگاه های هوشمند شما متصل شود و اطلاعات شما را ذخیره سازی کند و با تمامی دستگاه های شما سازگاری داشته باشد.

نظر شما در این مورد چیست؟ به نظر شما بیل گیتس تا کی سکوت خواهد کرد؟

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل