قاضی آمریکایی حکم رمز گشایی آیفون متهم توسط اثر انگشتش را صادر کرد

قاضی آمریکایی حکم رمز گشایی آیفون متهم توسط اثر انگشتش را صادر کرد


در ماه های گذشته شاهد بر پایی دادگاه هایی بین اپل و FBI مبنی بر رمز گشایی آیفون بودیم و در آخر اپل قانع به همکاری نشد. این بار نیز پرونده ی در جریان بوده و قاضی متهم را موظف به بارگشایی آیفون خود توسط حسگر اثر انگشت کرده چرا که برای چنین کاری و فشار به متهم از سال 2014 نیاز به حکم قضایی است.

متهم پرونده زنی با نام Paytsar Bkhchadzhyan است و 29 سال سن دارد و جرم او سرقت هویت ثبت  شده. پلیس FBI نیز اعلام کرده که متهم همکاری با یکی از باند های خلافکار داشته و به همین دلیل از قاضی پرونده درخواست حکم کرده است.

در ماه های گذشته مبحث رمزگشایی از محصولات اپل، بیش از اندازه در تیتر خبرها حضور داشته و در این بین FBI تمام تلاش خود را داشته تا ابزاری به دست آورد که توسط آن قادر باشد بدون نیاز به خود اپل، به رمزگشایی محصولات این شرکت بپردازد. در پرونده های اخیر نیز گویا در حال حاضر چنین وسیله ای را به دست آورده، البته با پرداخت بیش از یک میلیون دلار به چندین هکر. با این حال، پلیس فدرال آمریکا همچنان در تلاش است تا با پرونده های کوچک و بزرگ دیگر، فشار بیشتری را بر اپل تحمیل نموده و این شرکت را توسط مراجع قانونی، موظف به همکاری جهت رمزگشایی از محصولات رمزگذاری شده اش کند.

تو پیشگام آی تی هم میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه