پیشگاموبیل:نسخهٔ رودستر سوپراسپرت برقی Qiantu K50

پیشگاموبیل:نسخهٔ رودستر سوپراسپرت برقی Qiantu K50

 5 سال قبل

شرکت چینی Qiantu نسخهٔ رودستر سوپراسپرت برقی خود یعنی K50 را به نمایشگاه پکن امسال آورده است. مدل کانسپت کوپهٔ این سوپراسپرت سال گذشته در نمایشگاه شانگهای رونمایی شد. با توجه به گزارش سایت Carnewschina، این خودرو با نام تجاری جدیدی در یک کارخانه در شهرستان سوژو استان جیانگ سو چین به تولید خواهد رسید. طبق اعلام کارخانه، ظرفیت تولید سالانه 50 هزار اتومبیل را دارد که این تعداد ترکیبی است از سوپراسپرت K50 به همراه دو خودروی برقی دیگر


Qiantu K50 مجهز به دو موتور الکتریکی است که هریک بر روی یک محور نصب‌شده اند و خروجی هردوی آن‌ها جمعاً 408 اسب بخار قدرت و 650 نیوتن متر گشتاور است که خودرو را ظرف 4.6 ثانیه از صفر به‌سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رسانند. این در حالی است که حداکثر سرعت آن فقط به 200 کیلومتر در ساعت محدودشده است. حداکثر برد آن نیز با یک‌بار شارژ، عدد بسیار مناسب و معقول 300 کیلومتر است. البته این مشخصات متعلق به نمونهٔ کوپه است و ممکن است وقتی مشخصات رسمی مدل رودستر اعلام شود با این اعداد تفاوت داشته و کمی کندتر باشد.

نسخهٔ کوپهٔ K50 قرار است از پاییز امسال برای فروش عرضه شود و قیمت 700 هزار یوآن (108 هزار دلار) برای آن تعیین‌شده است. البته مدل رودستر که به نظر می‌رسد آماده تولید باشد احتمالاً گران‌تر از نسخهٔ کوپه خواهد بود.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ