احتمال حقیقت داشتن هک شدن 272 میلیون اکانت ایمیل

احتمال حقیقت داشتن هک شدن 272 میلیون اکانت ایمیل

 5 سال قبل

چند روز پیش شنیده شد که هکری روسی 272 میلیون اکانت را هک کرده و قصد دارد با قیمت 1 دلار آنها را به فروش برساند.اما 1 دلار رقم عجیبی است.

اما به نظر میرسد که هک سرویس های ایمیل روسی جیمیل هاتمیل و یاهومیل حقیقت نداشته باشد.سخنگوی یاهو که گفته می شود حدود 40 میلیون اکانت در معرض خطر مرتبط با آن ها بوده، در گفتگو با بیزینس اینسایدر گفته است: «تیم امنیتی ما در این مورد تحقیق کرده و ما فکر نمی کنیم که خطر قابل توجهی در رابطه با خبر منتشر شده در رسانه ها، کاربران ما را تهدید کند.»

گفته می شود که حدود 57 میلیون اکانت ایمیل لو رفته مرتبط با سایت Mail.ru بوده است اما سخنگوی این وبسایت گفته که درج این خبر چیزی جز «شیرین کاری تبلیغاتی» توسط Alex Holden از شرکت Hold Security نیست که آغازگر این خبر بوده است.

سخنگوی Madina Tayupova می گوید 99.982 درصد اطلاعات موجود در دیتابیس هکر روسی پیرامون وبسایت Mail.ru بی اعتبار بوده و بنابراین می توان گفت که Hold Security این حرکت را برای داغ کردن کسب و کار خود راه انداخته است.

این شرکت پس از مطرح کردن خبر هک 272 میلیون اکانت ایمیل گفته بود که در تلاش است تا تمامی اطلاعات را بدون پرداخت هیچ مبلغی از هکرها بازپس گیرد و به صاحبان شان باز گرداند.

با این حال، شرکت Hold Security از اظهار نظر در رابطه با انگشت اتهامی که به سویش قرار گرفته سر باز زده و فعلا سکوت کرده است.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه