دسترسی به بخش توسعه دهندگان اندروید برای ایرانیان آزاد شد

دسترسی به بخش توسعه دهندگان اندروید برای ایرانیان آزاد شد


تمامی برنامه نویسان اندروید برای انجام پروژه های خود و ساخت برنامه به بخش توسعه دهندگان اندروید گوگل نیاز دارند و ایرانیان به دلیل تحریمات نمی توانستند از این قسمت به صورت مستقیم استفاده کنند و با استفاده از دور زدن های مختلف و تغییر آی پی به آن قسمت دسترسی داشتند. حال پس از گذشت مدت ها و لغو تحریمات گوگل پس از باز کردن بخش آنالیتیکس حال اقدام  به باز کردن بخش توسعه دهندگان اندروید بر روی ایرانیان کرده است.

به این ترتیب توسعه‌دهندگان ایرانی نیز می‌توانند جدیدترین نسخه‌های اندروید را برای همخوانی بیشتر اپلیکیشن‌های خود تست کرده و بعد از آن اقدام به انتشار محصول خود کنند. همه‌ی این عوامل می‌توانند به بهتر شدن تجربه‌ی کار با اپلیکیشن و کمتر شدن مصرف باتری آن کمک زیادی بکند. 

به نظر می‌رسد گوگل روند برداشته شدن تحریم‌ها علیه ایران را آغاز کرده و این روند بسیار امیدوارکننده به نظر می‌رسد و شاید روزی باعث باز شدن راه دسترسی به پلی استور گوگل شود. پلی استور گوگل بزرگ‌ترین و معتبرترین بازار اپلیکیشن‌های اندرویدی است که متاسفانه چندین سال است که گوگل اجازه‌ی دسترسی به آن را برای کاربران ایرانی غیرممکن کرده است.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه