معرفی بهترین بازی ها بازی های کامپیوتری کودکان

در قرن 21 دیگر اسباب بازی ها کم کم در حال از دست دادن جایگاه خود در دنیای کودکان هستند . همان طور که در انیمیشن داستان اسباب بازی مشاهده کردیم ، دیگر کودکان مشغول انجام دادن بازی های کامپیوتری هستند و هر کدام با تبلت و یا گوشی خود اوقات فراغت خودشان را می گذرانند . یکی از دغدغه هایی که پدر و مادر ها با ان رو به رو هستند ، انتخاب مناسب ترین بازی کامپیوتری برای کودکان است . در این مقاله از مجله پیشگام آی تی ما به معرفی بهترین بازی ها برای کودکان می پردازیم .

1) ماینکرافت ( Minecraft )

یکی از معروف ترین بازی هایی که برای کودکان مناسب است ، بازی ماینکرافت است . این نسخه محبوب نه تنها توانسته جای خود را در دنیای کودکان باز کند ، بلکه حتی بزرگتر ها را نیز سرگرم می کند . این بازی به خاطر گرافیک ابتدایی و ساده و گیم پلی زیبا ، می تواند بهترین بازی برای کودک شما باشد . در این بازی شما باید با ابزاری که دارید ، دنیای خود را بسیازید . در این بازی نه خشونتی است ، نه نکته منفی . این بازی باعث می شود تا خلاقیت در کودک شما افزایش پیدا کند .

2) ماریو کارت 8 (Mario Kart 8 )

یکی از شخصیت های محبوبی که حتی پدر و مادر ها هم با آن خاطره دارند ، شخصیت محبوب ماریو می باشد که البته در ایران او را با نام قارچ خور می شناسند . اگر شما هم یک نمونه از این بازی را انجام داده باشید ، می دانید که این بازی نه تنها هیچ گونه تاثیر منفی بر روی کودک شما ندارد ، بلکه می تواند بر روی هوش او نیز اثرات مثبتی بگذارید . در این سری از بازی های سوپر ماریو ، شما باید به مسابقات ماشین سواری بپردازید . از نکات مثبت بازی می توان به طراحی زیبا و گرافیک روان بازی اشاره کرد .

3) باغ وحش تایکون ( Zoo Tycoon )

همه ما در دورانی از بچگی دوست داشتیم که در باغ وحش کار کنیم و برای خود یک باغ وحش داشته باشیم ، احتمالا پدر مادر ها با فیلم بچه های جاسوس و باغ وحش های مینیاتوری آن خاطره دارند و همیشه در آرزوی داشتن آنها بوده اند . خب خبر خوب اینجا است که در این بازی شما می توانید باغ وحش خود را بسازید ، و از حیوانات نگه دارید کنید . این بازی نه تنها ترویج گر خشونت نیست ، بلکه باعث می شود تا اطلاعات فرزندان شما در باره محیط زیست و جانوران نیز بالا برود .

4) پرندگان خشمگین ، جنگ ستارگان ( Angry Birds , Star Wars )

یکی از بازی هایی که امروزه بسیار محبوب می باشد ، بازی پرندگان خشمگین می باشد . این بازی یکی از مورد علاقه ترین بازی ها برای کودکان محسوب می شود . درست است که در این بازی شما با سوال های هوش و اطلاعاتی رو به رو نمی شوید ، ولی این بازی می تواند قدرت تجزیه تحلیل را در کودکان شما افزایش بدهد .

5) فرزند نور ( Child of Light )

این بازی یک شاه کار می باشد . به جرات می توان گفت یکی از زیبا ترین بازی هایی که برای کودکان ساخته شده است ، بازی فرزند نور می باشد . شما در این بازی با مفهوم خانواده ، مسئولیت پذیری و دوستی اشنا می شوید . این بازی دارای گرافیک جذاب و بی نظیری می باشد . البته که بهترین ویژگی این بازی موسیقی های حماسی آن می باشد .ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل