معرفی بهترین بازی ها بازی های کامپیوتری کودکان

معرفی بهترین بازی ها بازی های کامپیوتری کودکان

 سال قبل

در قرن 21 دیگر اسباب بازی ها کم کم در حال از دست دادن جایگاه خود در دنیای کودکان هستند . همان طور که در انیمیشن داستان اسباب بازی مشاهده کردیم ، دیگر کودکان مشغول انجام دادن بازی های کامپیوتری هستند و هر کدام با تبلت و یا گوشی خود اوقات فراغت خودشان را می گذرانند . یکی از دغدغه هایی که پدر و مادر ها با ان رو به رو هستند ، انتخاب مناسب ترین بازی کامپیوتری برای کودکان است . در این مقاله از مجله پیشگام آی تی ما به معرفی بهترین بازی ها برای کودکان می پردازیم .

1) ماینکرافت ( Minecraft )

یکی از معروف ترین بازی هایی که برای کودکان مناسب است ، بازی ماینکرافت است . این نسخه محبوب نه تنها توانسته جای خود را در دنیای کودکان باز کند ، بلکه حتی بزرگتر ها را نیز سرگرم می کند . این بازی به خاطر گرافیک ابتدایی و ساده و گیم پلی زیبا ، می تواند بهترین بازی برای کودک شما باشد . در این بازی شما باید با ابزاری که دارید ، دنیای خود را بسیازید . در این بازی نه خشونتی است ، نه نکته منفی . این بازی باعث می شود تا خلاقیت در کودک شما افزایش پیدا کند .

2) ماریو کارت 8 (Mario Kart 8 )

یکی از شخصیت های محبوبی که حتی پدر و مادر ها هم با آن خاطره دارند ، شخصیت محبوب ماریو می باشد که البته در ایران او را با نام قارچ خور می شناسند . اگر شما هم یک نمونه از این بازی را انجام داده باشید ، می دانید که این بازی نه تنها هیچ گونه تاثیر منفی بر روی کودک شما ندارد ، بلکه می تواند بر روی هوش او نیز اثرات مثبتی بگذارید . در این سری از بازی های سوپر ماریو ، شما باید به مسابقات ماشین سواری بپردازید . از نکات مثبت بازی می توان به طراحی زیبا و گرافیک روان بازی اشاره کرد .

3) باغ وحش تایکون ( Zoo Tycoon )

همه ما در دورانی از بچگی دوست داشتیم که در باغ وحش کار کنیم و برای خود یک باغ وحش داشته باشیم ، احتمالا پدر مادر ها با فیلم بچه های جاسوس و باغ وحش های مینیاتوری آن خاطره دارند و همیشه در آرزوی داشتن آنها بوده اند . خب خبر خوب اینجا است که در این بازی شما می توانید باغ وحش خود را بسازید ، و از حیوانات نگه دارید کنید . این بازی نه تنها ترویج گر خشونت نیست ، بلکه باعث می شود تا اطلاعات فرزندان شما در باره محیط زیست و جانوران نیز بالا برود .

4) پرندگان خشمگین ، جنگ ستارگان ( Angry Birds , Star Wars )

یکی از بازی هایی که امروزه بسیار محبوب می باشد ، بازی پرندگان خشمگین می باشد . این بازی یکی از مورد علاقه ترین بازی ها برای کودکان محسوب می شود . درست است که در این بازی شما با سوال های هوش و اطلاعاتی رو به رو نمی شوید ، ولی این بازی می تواند قدرت تجزیه تحلیل را در کودکان شما افزایش بدهد .

5) فرزند نور ( Child of Light )

این بازی یک شاه کار می باشد . به جرات می توان گفت یکی از زیبا ترین بازی هایی که برای کودکان ساخته شده است ، بازی فرزند نور می باشد . شما در این بازی با مفهوم خانواده ، مسئولیت پذیری و دوستی اشنا می شوید . این بازی دارای گرافیک جذاب و بی نظیری می باشد . البته که بهترین ویژگی این بازی موسیقی های حماسی آن می باشد .ارسال دیدگاه