ویندوز 10 بر روی تبلت‌های کوچک چه شکلی دارد ؟

ویندوز 10 بر روی تبلت‌های کوچک چه شکلی دارد ؟

 7 سال قبل

می‌دانیم که مایکروسافت خواهان نصب و راه‌اندازی ویندوز ۱۰ بر روی تبلت های کوچک‌تر از ۸ اینچ به رایگان می باشد، با این حال بر اساس گزارش Winbeta، ردموندی ها همچنین قصد دارند ظاهر این نسخه از ویندوز ۱۰ را شبیه به چیزی که در حال حاضر بر روی گوشی‌های ویندوزفونی در حال اجراست تبدیل نمایند.

WinBeta یکی از منابع موثق و نزدیک به مایکروسافت می‌باشد که سابقه‌ی طولانی مدتی در لو دادن قابلیت و ویژگی‌های محصولات این شرکت دارد. این وب‌سایت به تازگی اسکرین شات هایی را منتشر کرده که نشان‌دهنده اجرای نسخه‌ای از ویندوز ۱۰ موبایل بر روی یک تبلت ۷ اینچی می‌باشد. به گفته این وب‌سایت، تبلت های ۸ اینچ و یا بزرگ‌تر قادر خواهند بود از نسخه کامل و دارای دسکتاپ ویندوز ۱۰ بهره ببرند، اما دستگاه‌هایی با صفحات نمایش کوچک‌تر از ۸ اینچ، از نسخه‌ای ویژه با بهره‌گیری از رابط کاربری شبیه ویندوز فون استفاده خواهند کرد.

البته با توجه به نصب اپلیکیشن های یونیورسالی همچون ماشین‌حساب و ضبط صدا بر روی نسخه‌های پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ موبایل که امکان تطبیق با هر نوع صفحه‌نمایش را دارا هستند، تبلت های ۷ اینچ چیز زیادی را از دست نخواهند داد. به گفته این منبع، ممکن است که تبلت های کوچک به سیستم‌عاملی کاملاً مشابه با امکانات ویندوز فون تجهیز گردند، اما شایعاتی نیز در رابطه با فعالیت مایکروسافت در راستای قرار دادن برنامه‌های کاربردی بیشتری در صفحه شروع این نوع محصولات به گوش می‌رسد.

انتظار می‌رود طی هفته‌های اخیر اطلاعات بیشتری در رابطه با توسعه این نسخه از ویندوز ۱۰ برای تلبت های کوچک منتشر گردد، اما هم اکنون می‌دانیم که نسخه پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ موبایل قابلیت به کار گیری کیبورد، موس و برنامه‌های یونیورسال را به کاربر می‌بخشد. البته عده‌ای بر این عقیده‌اند که مایکروسافت قصد دارد با اجرای این طرح، امکان سوئیچ به نسخه دسکتاپ را با افزود یک داک جانبی به گوشی‌های ویندوز فونی اضافه کند.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ