هشت قدم براى طراح سایت بهتر شدن

هشت قدم براى طراح سایت بهتر شدن

هشت قدم برای طراح سایت بهتر شدن:یک طراح سایت خوب کسی است که بتواند طرح های خوب مطابق با آخرین شیوه های طراحی ارایه دهد. طرح خوب ، خوب است ! بگذارید اینگونه بگویم که طرح خوب طرحی است که چشم نواز باشد ، به روز باشد ، خلاقانه باشد و در عین حال ساده باشد. یک طرح بندی خوب باید جلوه های بصری جذاب و خلاقانه داشته باشد بدون اینکه خوانایی محتوا ، سادگی و پویایی سایت را به خطر اندازد .پس طرح خوب محصول کار یک طراح خوب است. وقتی در شک هستید چه باید کرد، از کجا شروع کرد و سوالاتی از این قبیل ذهن شما را مشغول کرده است بر شماست که به اصول بنیادی باز گردید و زمانی را به یاد بیاورید که تازه شروع کرده و در حال آموختن بودید. چه ایرادی دارد که برگردیم و ساده ترین اصول را دوباره مرور کنیم ؟

گام اول: سبک طراحی!

خودتان را با آگاهی از آخرین شیوه ها و سبک های طراحی به روز نگهدارید. هرگز کپی برداری نکنید، الهام بگیرید و سبک شخصی خودتان را خلق کنید! این نکته بسیار مهم است که قوی بودن در یک سبک طراحی یا به عبارتی مهارت در یک سبک منسجم خیلی بهتر از طراحی در چندین سبک به صورت ضعیف است چرا که سبک یک طراح مهر و امضای اوست که پای یک وبسایت می خورد. پس هرچه این مهر محکم تر خورده شود، مشتریان شما بیشتر می شوند.

گام دوم: یاد بگیرید و توسعه دهید!

طراحان بزرگ همیشه در حال یادگیری و هم قدم با تازه ترین شیوه ها در طراحی هستند. مطالعه کردن سبک های طراحی جدید ، فرایندهای نو و ایده های جدید باعث شکوفایی شما شده و کمک شایانی به جذب مشتریان بیشتر خواهد کرد. اگر سرچشمه خلاقیت شما خشکیده است و احساس میکنید نیاز به الهام گرفتن دارید از مجلات بزرگ غفلت نکنید! کریتیو دیزاین ها را دنبال کنید شاید ایده ای به ذهنتان خطور کرد که قبلا در جایی نبوده است.

در اینجا می توانید الگوهای مختلف طراحی وب را ببینید و به کار ببرید

گام سوم: روی کاغذ فکر کنید!

بسیاری از طراحان وب از کشیدن طرح روی کاغذ اجتناب می کنند ، واهمه دارند که اگر روی کاغذ طرح را پیاده کنند ممکن است سردرگم شده و نتوانند طرح مد نظر خود را پیاده کنند. بهتر است بگویم این دسته از افراد اصلا ایده ای ندارند که نمی توانند روی کاغذ آن را پیاده کنند ، پس به ناچار به سراغ کپی برداری رفته سعی در اجرای طرح طراحی دیگر می کنند.

نقاشی و اسکچ باید بهترین دوست شما باشد به خصوص اگر در مراحل اولیه طرح یا حتی لیست کردن ایده ها هستید. از کامپیوتر دور شوید و به کاغذ پناه ببرید تا حواستان کمتر پرت شود. از اهمیت طراحی روی کاغذ غافل نشوید!

طراحی روی کاغذ باعث افزایش تمرکز و اعتماد به نفس شده و در نهایت به خلاقیت بیشتر منجر می شود.

گام چهارم: فضای سفید داشته باشید!

گاهی کمترین ها بهترین ها میتوانند باشند. طرحتان را شلوغ نکنید! خوانایی کلید موفقیت یک وب سایت است.

به یاد داشته باشید کم بودن و ساده بودن با خسته کننده بودن تفاوت دارد! برای مثال بد نیست به این طرح های مینیمال یک نگاه بیاندازید.

گام پنجم: مخاطبتان را بشناسید!

برای یادآوری نگاه مختصری به اصول خلاقیت بیندازید. اینکه فقط خودتان طرحتان را دوست دارید نمیتواند به این معنی باشد که مخاطب شما آن را دوست خواهد داشت.

شما باید گروه سنی و گروه هدفی را که برایشان کار میکنید بشناسید. همه اینها بسیار مهم هستند و قطعا شما برای موفقیت باید گامهایی بیشتر از آنچه ما در اینجا ذکر میکنیم بردارید.

گام ششم: نظر دیگران را جویا شوید!

طرحتان را به هرکسی منوط به اینکه نظرش شما را خشنود میکند نشان ندهید. قطعا یک همکار قابل اعتماد بهترین گزینه خواهد بود و یا کسی که در گروه مخاطبان شما قرار میگیرد. اینها ممکن است اشکالاتی را ببینند که از چشم شما دور مانده است.

بگذارید طرح شما را نقد کنند و یا ایراد بگیرند چرا که در میان همین نقد ها ممکن است ایده پیدا شده و طرح شما را دگرگون کند. فرستادن اسکرین شات یک طرح در توییتر می تواند گزینه خوبی باشد برای دریافت نظر دیگران. بوده که من طرحی را در توییتر توئیت کرده ام و نظرات خوبی دریافت کردم که به ذهن خودم نرسیده بود.

گام هفتم: برای خود یک جعبه ابزار بسازید!

من یک درایو پر از دارایی های با ارزش، کدها، کارهای قدیمی ، پی اس دی ، وکتور و فرمهایی که ممکن است روزی به آنها نیاز داشته باشم دارم و آنها را به شکل مرتب طبقه بندی کرده ام.

وقتی شما بدنبال چیزی هستید که قبلا در پروژه دیگری کار کرده اید دسته بندی سرعت شما را افزایش خواهد داد و در زمان صرفه جویی خواهد کرد.

گام هشتم: رقابت!

بدنبال کارهایی که طراحان دیگر انجام داده اند نیز باشید.

آگاهی از اتفاقاتی که در صنعت وجود دارد یک ضرورت است گالری های مرتبط در این رابطه کم نیستند پس بگردید ، ببنید ، ایده بگیرید و پیاده کنید. من در اینجا چند گالری طراحی وب لاتین را در اختیار شما می گذارم تا استفاده کنید.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل