مقالات

تصاویری از آسمان شب و شگفتی های آن

تصاویری از آسمان شب و شگفتی های آن

شاید گاهی حین مسافرت یا در تاریکی مطلق، آسمان پرستاره‌ی شب را نظاره کرده باشید. جایی که آلودگی نوری شهرها، پرده بر زیبایی نهفته‌ی آسمان نکشیده است. زمانی که آسمان، ستاره باران، پرشکوه و تماشایی، بیش از هر زمان دیگری شما را افسون و مجذوب خود می‌کند. شاید تابلوی شب پرستاره‌ی ونسان ونگوگ، نقاش چیره دست هلندی را پیش از این دیده باشید. جایی که هنرمند، نگاه شما را روی خطوط موّاجی که هلال تابان ماه، ستارگان پرفروغ و ابرهای چرخان را شکل داده‌اند، به حرکت درآورده و پس زمینه‌ای رویایی و خیال انگیز را به تصویر میکشد. اما حال ببینیم زیبایی چنین شبی در قاب تصاویر به چه شکل است، جایی که مخمل نیلگون آسمان با درخشش هزاران ستاره‌ی دور و نزدیک، پولک باران شده و تنها نگاه به آن حسی مملو از رویاهای شیرین و خیالات رنگارنگ را بر وجود انسان مستولی می‌کند.این تصاویر در گرامیداشت روز ستاره شناسی ثبت و ضبط شده‌اند. تصاویری که عاشقان دنیای نجوم و نیز سایر علاقمندان و افراد معمولی از زیبایی این شب‌های پرستاره تهیه کرده و آنها را با شما و یکدیگر به اشتراک گذاشته‌اند.

night-sky-stars-38

شعر زیبا و کودکانه‌ی "ستاره‌‌‌ی درخشان" یا "Star Light, Star Bright"، با الهام از این چشم اندازهای تماشایی سروده شده است. جایی که آسمان پرستاره الهام بخش و باشکوه، نور امید و شادی می‌پراکند. جایی که می‌توان آرزو کرد و امیدوار بود که آرزوها برآورده می‌شوند.

برای ثبت تصاویری این چنینی علاوه بر ذوق و اشتیاق به مختصری لوازم عکاسی حرفه‌ای نیز نیازمندید. یک سه پایه، دوربینی با قابلیت عکاسی در شب و نوردهی بالا و یک کنترل از راه دور، نیاز شما را مرتفع می‌کنند. بسته به میل شما در ثبت ستارگان زمان نور دهی بین 30 ثانیه تا یک ساعت بوده و بهتر است حین عکس گرفتن به دوربین دست نزنید. فراموش نکنید چون سرعت پایین است و دریچه شاتر مدتی باز می ماند، به علت حرکت کره زمین، نور ستاره ها تبدیل به خطوط می شود.

night-sky-stars-39

در ادامه توجه شما را به تصاویری از آسمان شب و شگفتی های آن جلب می‌کنیم. تصاویری که خیلی زود با جادوی خود شما را مجذوب می‌کنند.

night-sky-stars-1

night-sky-stars-2

night-sky-stars-3

night-sky-stars-4

night-sky-stars-5

night-sky-stars-6

night-sky-stars-7

night-sky-stars-8

night-sky-stars-9

night-sky-stars-10

night-sky-stars-11

night-sky-stars-12

night-sky-stars-13

night-sky-stars-14

night-sky-stars-15

night-sky-stars-16

night-sky-stars-17

night-sky-stars-18

night-sky-stars-19

night-sky-stars-20

night-sky-stars-21

night-sky-stars-22

night-sky-stars-23

night-sky-stars-24

night-sky-stars-25

night-sky-stars-26

starry-sky

night-sky-stars-28

night-sky-stars-29

night-sky-stars-30

night-sky-stars-31

night-sky-stars-32

night-sky-stars-33

night-sky-stars-34

night-sky-stars-35

starry-night-1

امیدوارم از تماشای این تصاویر مسحور کننده لذت برده باشید.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل