نسخه 10 ویندوز ، آخرین نسخه از ویندوز

win10

در جریان کنفرانس Ignite مایکروسافت به این موضوع اشاره کرد که ویندوز۱۰ از نظر ورژن آخرین نسخه ی این سیستم عامل می باشد و پس از انتشار آن ویندوز به یک سرویس تبدیل خواهد شد. این به آن معناست که دیگر به روز رسانی های عظیم برای ویندوز منتشر نمی شود و عملا ویندوز ۱۱ و ۱۲ منتشر نخواهند شد.

در عوض ویندوز ۱۰ به صورت منظم و مداوم آپدیت خواهد شد و ویژگی های جدیدی را به سیستم عامل اضافه خواهد کرد. همانطور که قبلا نیز اشاره شد، Insider ها پس از انتشار نسخه ی رسمی ویندوز ۱۰ نیز می توانند به کار خود ادامه دهند، بنابراین مراحل دریافت ویژگی های جدید پس از نسخه ی رسمی ویندوز ۱۰ به این صورت خواهد بود:

  • ابتدا مایکروسافت وِیژگی های جدید را طبق فیدبک های کاربران توسعه می دهد.
  • سپس ویندوز اینسایدرها این ویژگی ها را تست می کنند.
  • در نهایت اگر اینسایدرها که به نوعی نمایندگان کاربران هستند، از ویژگی های جدید راضی بودند، مایکروسافت آن را برای تمام کاربران منتشر می کند.

این عمل مزیت های بسیاری برای مایکروسافت و کاربران ویندوز خواهد داشت، به طوری که دیگر شاهد چندگانگی نظرات بین کاربران نخواهیم بود و تمام کاربران به راحتی می توانند از ویندوز ۱۰ استفاده کنند؛ زیرا ویژگی های جدید به صورت مرحله به مرحله منتشر خواهند شد و کربران عادی را گمراه نخواهد کرد.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل