تکنولوژی مقالات

یک به روز رسانی برای اکسپلورر ویندوز 10 در راه است!

یک به روز رسانی برای اکسپلورر ویندوز 10 در راه است!

کاربران سیستم‌عامل ویندوز با بهره‌گیری از اکسپلورر (File Explorer) قادر هستند بر روی درایوها و فایل‌های شخصی حافظه داخلی و چه فضای ابری دسترسی داشته باشند و آن‌ها را مدیریت کنند. اگرچه همان‌طور که گفته شد File Explorer قدیمی‌ترین و پرکاربردترین بخش سیستم‌عامل ویندوز محسوب می‌شود، با این حال طی سال‌های اخیر تنها یک به‌روزرسانی و آن نیز در زمان عرضه ویندوز 8 دریافت کرد که قابلیت ریبون برای دسترسی آسان به ابزاری هایی از قبیل انتقال، کپی و پیست فایل‌ها به آن افزوده شد.

کاربران قادر بودند  از اپلیکیشن وان درایو در ویندوز ۸ برای مرور فایل‌ها نیز در صفحات لمسی استفاده کنند. با این حال در زمان عرضه ویندوز 10 این قابلیت نیز حذف گردید و دارندگان تبلت‌های ویندوزی ناچار هستند از File Explorer استفاده نمایند.

بدیهی است که برای بهره بردن حداکثری از قابلیت‌های فایل اکسپلورر بایستی از موس و کیبورد استفاده نمایید، حال اینکه با آمدن ویندوز 10 که قابلیت اجرا بر روی انواع گجت های دارای صفحه لمسی از جمله تبلت‌ها را هم دارا می‌باشد به نظر می‌رسد رابط کاربری این قسمت با دستگاه‌های مورد بحث سازگاری نداشته از این ردموندی‌ها در نظر دارند رابط کاربری  فایل اکسپلورر را مورد بازطراحی قرار دهند.

این خبر را  مدیر ارشد حوزه تجربه کاربری مایکروسافت آقای Peter Skillman اعلام و تصریح کرده است که تیم زیر نظر وی مشغول کار بر روی یک آپدیت بزرگ برای File Explorer ویندوز 10 است که توجه به رابط کاربری صفحات لمسی در آن اولویت قرار دارد. شایان به ذکر است که هرچند Peter Skillman به طور دقیق تاریخی برای انتشار این به‌روزرسانی اعلام نکرده، با این حال می‌توان امیدوار بود که شاهد تعبیه آن در آپدیت رد استون (red stone) 2 که در تابستان به صورت عمومی از راه می‌رسد باشیم

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل