علی اسکندری
 ماه قبل

۳تا از اشتباهات متداول کاربران مبتدی خانه هوشمند را بشناسید

بی‌تردید گجت‌های خانه هوشمند به موضوعی داغ در دنیای تکنولوژی تبدیل شده‌اند که با کمک آن‌ها می‌توانید یک خانه معمولی را به یک خانه با عملکرد بالا و باهوش (!) تبدیل کنید. این بدان معناست که طیف وسیعی از کارها بدون زحمت انجام می‌گیرند و بر روی موبایل هوشمندتان می‌توانید وضعیت خانه را تنظیم نمایید. اما خانه هوشمند مثل هر تکنولوژی دیگر نقاط قوت و ضعف دارد. برای مثال گجت‌های هوشمند باعث می‌شوند تا هکرها به اطلاعات شخصی شما دست پیدا کنند و به‌راحتی شرایط خانه را مطابق با سلیقه خود تغییر دهند. اما چگونه می‌توان با دیدی بازتر اقدام به استفاده از این فن‌آوری کرد؟ برای پاسخ دادن به این سوال در ابتدا باید به اشتباهات متداول کاربران مبتدی خانه هوشمند آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید.


نام‌گذاری ساده بر روی وسایل

نام‌گذاری می‌تواند باعث افزایش آسیب‌پذیری گجت‌های هوشمند شود. همچنین نام‌گذاری ساده بر روی وسایل نیز باعث سردرگمی شما نیز خواهد شد. برای مثال فرض کنید که به‌طور کل لامپ‌های هوشمند خانه را به‌صورت Light bulb نام‌گذاری کرده‌اید. به این ترتیب نمی‌توانید لامپ هوشمند اتاق خاصی را روشن کنید یا رنگ آن را تغییر دهید. پیشنهاد ما این است که مثلا لامپ‌های خانه را در یک گروه قرار دهید و نام اتاق را نیز به نام آن‌ها اضافه نمایید. به این ترتیب به‌راحتی می‌توانید ترموستات اتاقی را خاموش یا قفل دری را باز کنید/

طیف وسیعی از اسپیکرهای هوشمند

بازار بلندگوهای هوشمند به یکی از بهترین مارکت‌های قرن بیست و یک تبدیل شده و بسیاری از برندهای معتبر و نوپا اقدام به معرفی یک اسپیکر هوشمند جدید می‌کنند. همین موضوع باعث شده تا برخی از کاربران اقدام به خرید محصولات زیادی کنند. اما داشتن انواع مختلفی از اسپیکرهای هوشمند تنها باعث سردرگمی شما خواهد شد و کار تنظیم خانه هوشمند را سخت‌تر می‌کند. از آن‌جا که این بلندگوهای هوشمند مجهز به دستیارهای صوتی مختلفی هستند که هر کدام آن‌ها دارای دستورهای خاصی‌اند. به این ترتیب باید با تمامی دستیارهای صوتی مثل الکسای آمازون یا گوگل اسیستنت آشنا باشید.

استفاده از برندهای مختلف خانه هوشمند

برندهای زیادی در حوزه خانه هوشمند اقدام به معرفی محصولات مختلف می‌کنند. از این رو شاید شما نیز از چندین برند در خانه‌تان استفاده کنید. با این همه گفته می‌شود بهتر است تنها از برندهای اندکی استفاده کنید تا مجبور به نصب اپلیکیشن‌های مختلف بر روی موبایل‌تان نباشید.


ارسال دیدگاه