علی اسکندری
 سال قبل

راهنمای خرید لامپ هوشمند

گجت‌های هوشمند دنیای اطراف‌مان را احاطه کرده‌اند و زندگی انسان‌ها را تغییر داده‌اند. امروزه با کمک گجت‌های هوشمند می‌توانیم طیف وسیعی از کارها را ساده‌تر از گذشته و در حداقل زمان ممکن انجام دهید. یکی از همین وسایل هوشمند نیز لامپ‌های هوشمند هستند. به‌ لطف این دستگاه‌ها قادرید با موبایل‌تان شدت روشنایی خانه را تنظیم کنید یا حتی رنگ لامپ‌ها را نیز تغییر دهید. لامپ‌های هوشمند برخلاف لامپ‌های معمولی به اینترنت متصل می‌شوند و در بعضی از موارد حتی برای‌تان موسیقی‌های مورد علاقه‌تان را نیز پخش می‌کنند. اما شرکت‌های زیادی به این بازار وارد شده‌اند و انتخاب یک لامپ هوشمند به کار دشواری تبدیل شده. در ادامه با ما همراه باشید.


لامپ‌های هوشمند متصل به وای‌فای را بخرید

با این‌که بیش‌تر لامپ‌های هوشمند دارای شبکه‌ای محلی هستند، اما تنها تعدادی از آن‌ها به وای‌فای و دنیای اینترنت متصل می‌شوند. این لامپ‌های هوشمند این امکان را به شما می‌دهند تا از راه دور نیز به کنترل چنین دستگاه‌هایی بپردازید. همچنین اپلیکیشن‌های اختصاصی برای این لامپ‌ها تدارک دیده شده که از نوع آنلاین هستند و ارتباط سازنده‌تری با لامپ هوشمند دارند.

لامپ‌های هوشمند دارای هاب را بخرید

بعضی از لامپ‌های هوشمند مجهز به هاب هستند. در حقیقت هاب دستگاهی جدا محسوب می‌شود که به کنترل گجت‌های هوشمند در خانه می‌پردازد. به این ترتیب شما با متصل شدن به این هاب می‌توانید راحت‌تر و با سرعت بیش‌تری گجت‌های خانه هوشمند (ازجمله لامپ هوشمند) را کنترل نمایید. این نوع لامپ‌ها نیز در بازار محبوب‌تر هستند. با این همه چنین مدل‌هایی ضعف بزرگی دارد. از آن‌جا که این لامپ‌های هوشمند با هاب به فروش می‌رسند، قیمت نسبتا بیش‌تر از مدل‌های معمولی دارند و از این رو برای تمامی کاربران گزینه‌ای عالی محسوب نمی‌شوند.

لامپ‌های هوشمند Z-Wave را بخرید

بعضی از این گجت‌های هوشمند می‌توانند به هاب‌های برندهای شخص سوم نیز دسترسی داشته باشند و با بسیاری از دستگاه‌های خانه هوشمند کانکت می‌شوند. این لامپ‌ها از پروتکل وایرلس Z-Wave و ZigBee بهره می‌برند. گجت‌های مذکور به‌سرعت به دیگر هاب‌ها و وسایل هوشمند متصل می‌شوند و به درد کسانی می‌خورند که دارای چندین برند از لوازم خانه هوشمند هستند.
نظر شما در این مورد چیست؟ خوشحال خواهیم شد که نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 


ارسال دیدگاه