محسن قنواتی
 سال قبل

آموزش سوییچ کردن بین تم تاریک و روشن به صورت اتوماتیک در آیفون

مورد توجه ترین ویژگی جدید که با سیستم عامل iOS 13 آمده است، تم تاریک (Dark mode) آن است که رنگ تیره ای را در رابط کاربری و بسیاری از برنامه ها به چشم میخورد. این تفاوت آشکار که تم سفید روشن (Light mode) است که سالها بر iOS حاکم شده و کاربران ایفون چیزی غیر از این را میخواستند.

می توانید هر زمان که بخواهید تم آیفون خود را تغییر دهید می توانید به صورت دستی از طریق Control Center یا با رفتن به صورت مستقیم به برنامه تنظیمات اینکار را انجام دهید ، اما خوشبختانه اپل راهی را فراهم کرده است که بسته به زمان روز یا غروب خورشید به طور خودکار بین تم روشن و تاریکی جابجا شود. توسط چرخه طلوع آفتاب، به این ترتیب ، شما می توانید در طی روز که در مناطق روشن و تم روشن را داشته باشید و در مناطق تاریک از تم تاریک استفاده کنید که چشم هایتان آسیب نبینند.

تنظیم سوئیچینگ اتوماتیک کار آسانی است ، اگرچه اپل به شما توصیه نمی کند هنگام نصب iOS 13 یا خرید تلفن جدید ، این کار را انجام دهید. در اینجا آموزش تغییر سوییچ خودکار بین تم روشن و تاریک آمده است.


آموزش سوییچ کردن بین تم تاریک یا دارک مود و تم روشن به صورت اتوماتیک در آیفون

1- اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما iOS 13 یا بالاتر را اجرا کرده است به Settings > General > Software update

 در iPhone 6S ، iPad Air 2 یا جدیدتر

2- برنامه تنظیمات را باز کنید و به Display & Brightness بروید.

3- تنظیم خودکار (Automatic) را فعال کنید.

4- برای تنظیم برنامه زمانبندی ، روی دکمه Appearance Schedule ضربه بزنید.

5- Sunset to Sunrise را انتخاب کنید ، این تنظیم از موقعیت مکانی تلفن شما استفاده می کند تا هنگام نور خورشید از بین نور و تاریک تغییر کند ، یا شما میتوانید با زدن Custom Schedule ساعات مورد نظر خود را تنظیم کنید.

6- اکنون گوشی آیفون شما به طور خودکار ظاهر خود را بر اساس برنامه شما یا بسته به زمان روز یا غروب خورشید تغییر می دهد.

ارسال دیدگاه