مژگان امیریوسفی
 3 هفته قبل

9 راهکار عالی آموزش افزایش فالوور اینستاگرام

اینستاگرام به سرعت توانسته است به یک اپلیکیشن سرگرم کننده برای بچه‌ها و یک ابزار جدی بازاریابی، فروش، شبکه سازی و جذب فالوور برای بزرگسالان و برندها تبدیل شود. این اپلیکیشن یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی روی کره زمین است و ماهیانه بیش از 200 میلیون عضو فعال دارد که روزانه 60 میلیون تصویر و 1.6 میلیارد لایک را به اشتراک می‌گذارند. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران در این شبکه مجازی این است که بتوانند تعداد فالوورهایشان را افزایش دهند. در صفحاتی که کاربران محصولات و خدمات خود را در اینستاگرام تبلیغ می‌کنند، هر چه تعداد فالوور بیشتر باشد تعداد مشتریان نیز بیشتر است. از طرف دیگر، تعداد فالوور بیشتر باعث بیشتر دیده شدن محتوا می‌شود. آموزش افزایش فالوور اینستاگرام موضوعی است که قصد داریم در این مطلب در موردش صحبت کنیم.

1-ایجاد هشتگ اختصاصی یا مارک دار

اولین و مهم‌ترین راهکار آموزش افزایش فالوور اینستاگرام این است که از هشتگ اختصاصی استفاده کنید. هشتگ اختصاصی، سفارشی یا مارک دار این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا مجموعه‌ای از بهترین محتواهای خود را به اشتراک بگذارید. زمانی که یک کاربر شما را از طریق هشتگ هدفمند دیگری پیدا کند، با دیدن پست‌های برتر شما احتمالا شما را فالو می‌کند.

2-نوشتن کپشن‌های جذاب

کپشن را به گونه‌ای بنویسید که علاوه جلب توجه مخاطب، خواندنش آسان باشد و مخاطب را به تعامل دعوت کند. از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام نوشتن کپشن به آن‌ها توجه کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مختصر و مفید نوشتن: نوشته‌هایی که طولانی و غیر مرتبط هستند تنها مخاطبان را خسته می‌کنند. کپشن باید تکمیل کننده عکس پروفایلتان باشد.
  • کاربردی بودن: اگر در کپشن قصد معرفی محصولی را دارید، بهتر است اطلاعات کافی در مورد محصول یا نحوه خرید ارائه بدهید.
  • خلاق و شوخ طبع بودن: همیشه لازم نیست با لحن خشک و رسمی با مخاطبانتان حرف بزنید. یکی از بهترین راهکارهای آموزش افزایش فالوور اینستاگرام شوخ طبعی است، زیرا باعث می‌شود فالوورها شما را دوست داشته باشند.
  • سوال پرسیدن: یکی از بهترین راه‌های تعامل با مخاطبان این است که در مورد نقاط ضعف و قوت برند و نیازها و درخواست‌های مخاطبان سوال کنید و جواب‌ها را با دقت بخوانید.

3-برگزاری مسابقات اینستاگرامی

یکی دیگر از بهترین روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام که این روزها اکثر پیج‌های معروف از آن استفاده می‌کنند، برگزاری مسابقات اینستاگرامی است. بهتر است در طراحی این گونه مسابقات خلاقیت به خرج دهید و هدایای ترغیب کننده و باارزشی را برای برنده‌ها در نظر بگیرید. مسلما هر چه جوایز ارزشمندتر باشند، افراد بیشتری ترغیب می‌شوند در مسابقات شرکت کنند.

بعد از اینکه عنوان مسابقه را در پیجتان قرار دادید، حتما شرکت کنندگان را دعوت به انجام دادن کاری کنید. به عنوان مثال از آن‌ها بخواهید 10 نفر از دوستانشان را تگ کنند و از بین آن ده نفر حتما 5 نفرشان پیج شما را فالوو کنند تا در مسابقه شرکت داده شوند.

4-استفاده از قانون تعامل 20 دقیقه‌ای

مطابق با این قانون، قبل از اینکه محتوای جدیدی را در پیجتان پست کنید، شما باید برای مدت 20 دقیقه با دیگران تعامل داشته باشید. به عنوان مثال پست‌هایشان را لایک کنید و برایشان کامنت بگذارید. با انجام چنین کاری، وقتی شما محتوای جدیدتان را منتشر کردید، آن‌ها به صفحه شما مراجعه کرده و پستتان را لایک می‌کنند. این امر به مرور باعث بیشتر دیده شدن پست‌ها و افزایش فالوورهاینان می‌شود.

5-منتشر کردن استوری‌های چالش برانگیز و جذاب

انتشار استوری‌های چالش برانگیز باعث می‌شوند کاربران با شما تعامل بیشتری داشته باشند. هر چه نرخ تعامل پیج شما بیشتر باشد، شانس دیده شدنتان در اکسپلور افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر این، هر قدر کاربران تعامل بیشتری با استوری‌های شما داشته باشند، به مرور زمان استوری‌هایتان جلوتر قرار می‌گیرند و بیشتر دیده می‌شوند. استوری‌های جذاب‌تر باعث می‌شوند فالوورهایتان بیشتر آن‌ها را برای دوستانشان ارسال کنند و افراد بیشتری وارد پیج شما شوند؛ بنابراین منتشر کردن استوری‌های چالش برانگیز و جذاب یک نمونه دیگر از بهترین آموزش افزایش فالوور اینستاگرام است.

6-تبلیغ در پیچ‌های مرتبط

برای انجام این کار ابتدا باید پیج‌های مرتبط با کسب و کارتان را از طریق جستجو بر اساس عنوان کاری یا هشتک پیدا کنید و بعد از بررسی وضعیتشان، برای تبلیغات با آن‌ها مذاکره کنید. مهم‌ترین مشکلی که این روش دارد بالا بودن هزینه تبلیغات است. به این صورت که برای هر بار نشان داده شدن باید چند میلیون پرداخت کنید.

7-تولید محتوای مستمر

تداوم در تولید محتوا در بلند مدت باعث افزایش فالوورهای اینستاگرام می‌شود. اینکه به اینستاگرام بگویید فعال هستید و فالوورها همیشه در انتظار انتشار پست‌هایتان هستند، بسیار مهم است. مطابق با الگوریتم جدید اینستاگرام با فعالیت مستمر، تعداد ریچ‌های شما به صورت روزانه افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه پست‌هایتان بیشتر دیده می‌شوند. توصیه می‌شود روزانه حداقل یک پست را به صورت مستمر منتشر کنید.

8-تگ کردن دوستان

یکی دیگر از بهترین روش‌های آموزش افزایش فالوور اینستاگرام این است که دوستان یا فعالان حوزه کاری خود را تگ کنید. با انجام این کار در واقع پستتان را به پروفایل آن‌ها اضافه می‌کنید و آن را در قسمت پست‌های تگ شده آن‌ها قرار می‌دهید. این کار باعث می‌شود که دوستان این افراد نیز پست شما را مشاهده کرده و پیج شما بیشتر دیده شود. درنتیجه دنبال کنندگان شما نیز افزایش خواهند یافت.

9-استفاده از تگ لوکیشن

استفاده از تگ لوکیشن باعث می‌شود پست‌های مرتبط برای افرادی که در یک منطقه حضور دارند نمایش داده شود. به همین دلیل استفاده از این تگ به صورت خارق‌العاده‌ای باعث افزایش تعداد فالوورهای شما خواهد شد.

سخن پایانی

برای موفق شدن در اینستاگرام علاوه بر خوب بودن در زمینه فعالیتتان، باید استراتژی تولید محتوا داشته باشید و پست‌های بیشتری را با کیفیت بهتر منتشر کنید. علاوه بر این لازم است با فالوورهایتان تعامل داشته باشید و کنجکاوی آن‌ها را برانگیزید تا آن‌ها نیز به شما وفادار بمانند.ارسال دیدگاه