چه کسانی به صورت آنلاین در لینکدین ؛ توییتر ؛ گوگل یا فیس بوک مرا چک میکنند؟

اگر تا به حال نام خود را گوگل کرده باشید، ممکن است متوجه شده باشید که جاهای زیادی وجود دارد که افراد می‌توانند اطلاعات مربوط به شما را به صورت آنلاین پیدا کنند. این منابع شامل خود Google ، LinkedIn، Twitter ، Facebook و موارد دیگر هستند. چگونه می‌توانید بفهمید کسانی که به صورت آنلاین شما را چک میکنند چه افرادی هستند؟ خوشبختانه، بیشتر این منابع دارای سرویس‌های نظارتی هستند که می‌توانید از آنها برای دریافت اعلان در هر زمان کسی که نام شما را جستجو می‌کند استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به شما بیاموزیم که چگونه این کار را انجام دهید. 


نمایش مشخصات لینکدین

کسانی که به صورت آنلاین شما را چک میکنند اطلاعات شما را از داخل لینکدین جستجو کنند و یا می‌توانند با استفاده از Google پروفایل شما را پیدا کرده و از این طریق به اطلاعات عمومی شما دسترسی پیدا کنند. لینکدین به اعضای خود راهی آسان برای دیدن افرادی که پروفایل شما را مشاهده کرده‌اند می‌دهد. برای دیدن این اطلاعات، وارد حساب LinkedIn خود شوید. در زیر نام کاربری خود در سمت چپ صفحه، پیوندی را مشاهده خواهید کرد به نام «چه کسی پروفایل شما را مشاهده کرده است». در سمت راست پیوند، می‌توانید ببینید چند نفر اخیراً نمایه شما را مشاهده کرده‌اند. برای دیدن جزئیات بیشتر، روی لینک کلیک کنید.

متأسفانه، شما نمی‌توانید بدون خرید عضویت Premium LinkedIn ، لیست کامل افرادی را که نمایه شما را مشاهده کرده‌اند مشاهده کنید. اگر لازم است بدانید چه کسی نمایه LinkedIn شما را مشاهده می‌کند، ممکن است این عضویت ارزش خرید را داشته باشد.

 Google Alerts برای فهمیدن اینکه کسانی که به صورت آنلاین شما را چک میکنند

رایج‌ترین ابزار برای شناخت کسانی که به صورت آنلاین شما را چک میکنند Google است. اگرچه ممکن است نتوانید افرادی را که با استفاده از Google نام شما را جستجو می‌کنند کنترل کنید، اما می‌توانید از انتشار اطلاعات جدید با نام خود در اینترنت مطلع شوید.

برای ایجاد هشدار برای هر موردی که نام شما را منتشر می‌کند، از Google Alerts استفاده کنید. مطمئن شوید که از قبل وارد حساب Google خود شده‌اید. در قسمت ایجاد یک هشدار درباره، نام خود را تایپ کرده و ایجاد هشدار را انتخاب کنید.

هر زمان که مورد جدید از استفاده از نام شما در گوگل ایجاد شود، از گوگل ایمیلی دریافت خواهید کرد. این ایمیل شامل پیوندهایی به وب‌سایت‌هایی است که نام شما را ذکر کرده‌اند.

 بینندگان استوری فیس بوک

یکی از رایج‌ترین درخواست‌های کاربران فیس‌بوک نیز همین است. اگر از فیسبوک استفاده می­کنید احتمالا کنجکاو هستید بدانید کسانی که به صورت آنلاین شما را چک میکنند که هستند. متأسفانه هیچ راهی برای این کار وجود ندارد. با این حال، بخش‌هایی از فیس‌بوک وجود دارد که می‌توانید افرادی را که بازدید کرده‌اند مشاهده کنید.

با قابلیت جدیدی که به فیسبوک اضافه شده است مشاهده خواهید کرد که چه کسانی ممکن است از پروفایل و پست‌های شما دیدن کرده باشند. اگر فیلدی را برای ورود به پست Facebook انتخاب کنید، متوجه خواهید شد که می‌توانید پست را از News Feed به Story خود تغییر دهید.

شما می‌توانید حداکثر 20 ثانیه ویدئو (یا یک تصویر) در Facebook Story خود ارسال کنید. قبل از ناپدید شدن پست به مدت 24 ساعت فعال خواهد بود.

پس از ارسال مطلب به Story خود، مشاهده خواهید کرد که یک نماد چشم در گوشه پایین سمت چپ پست با تعدادی در کنار آن نشان داده شده است. این شماره نشان دهنده تعداد کسانی که به صورت آنلاین شما را چک میکنند و دوستان شما است که پست را مشاهده کرده‌اند. اگر روی نماد کره چشم کلیک کنید، می‌توانید دوستان خود را که پست را مشاهده کرده‌اند ببینید.

 الگوریتم Facebook Friends

اگرچه دیدن لیستی از کسانی که به صورت آنلاین شما را چک میکنند در فیس‌بوک امکان‌پذیر نیست، اما یک روش غیرمستقیم وجود دارد که ببینید کدام یک از دوستان شما با پروفایل فیس‌بوک شما بیشترین تعامل را داشته‌است.

این تعاملات شامل موارد زیر خواهد بود: 

بازدید از پروفایل: این دوستان هر چند وقت یک بار پروفایل شما را مشاهده کرده‌اند یا شما مشخصات آنها را مشاهده کرده‌اید.

برچسب گذاری عکس: دوستانی که شما را در عکس‌ها نشان کرده‌اند.

Wall Posts: دوستانی که اخیراً روی دیوار شما پست گذاشته­اند. 

لایک‌ها: دوستان هر چند وقت یکبار پست‌های شما را لایک کرده‌اند یا شما پست آنها را دوست داشته‌اید.

اظهار نظر: دفعاتی که شما یا دوستان درباره پست‌ها یا تصاویر یکدیگر نظر داده‌اید.

عکس‌ها: چند بار تصاویر یکدیگر را مشاهده کرده‌اید.

آنلاین: اگر دوستان در حال حاضر آنلاین هستند، به احتمال زیاد در بالای لیست دوستان شما نشان داده می‌شوند.

از آنجا که متداول‌ترین فعالیت در فیس‌بوک مشاهده پروفایل‌ها و پست‌های دوستان بدون تعامل با آنها است، احتمال زیادی وجود دارد که دوستان در بالای لیست دوستان شما، کسانی که به صورت آنلاین شما را چک میکنند باشند. 

 مشاهده کنندگان توییتر | کسانی که به صورت آنلاین شما را چک میکنند

توییتر کمی بیشتر از فیس‌بوک درباره کسانی که به صورت آنلاین شما را چک میکنند اطلاعات ارائه می‌کند، اما هنوز نام افرادی را که در آنجا به دنبال شما هستند ارائه نمی‌دهد. با این حال، می‌توانید چیزهای زیادی در مورد افرادی که با توییت‌های شما تعامل دارند بیاموزید.

برای دیدن اطلاعات مخاطبان خود، باید از Twitter Analytics استفاده کنید. با کلیک روی پیکان رو به پایین در کنار نام نمایه خود و انتخاب Analytics می‌توانید به این مورد دسترسی پیدا کنید.

این صفحه به شما نشان می‌دهد که فالوورهای فعال شما کدام هستند و عملکرد کلی همه توییت‌های شما چیست. برای مشاهده جزئیات کلی درباره مخاطبان توییتر خود می‌توانید روی داشبورد مشاهده فالوورها کلیک کنید.

همچنین شما می‌توانید اطلاعات کلی مانند جنسیتی و علایق دنبال کنندگان خود را مشاهده کنید. درست است که توییتر اسامی افرادی را که در توییتر به دنبال شما هستند، به شما نمی‌گوید، اما حداقل علایق آنها را به شما می‌گوید تا بتوانید موضوعاتی را که درباره آنها توییت می‌کنید برای دنبال کنندگان خود تنظیم کنید.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل