تیم پیشگامیت
 ماه قبل

راهنمای کامل برای طراحی ساختمان در سال 1400

 طراحی ساختمان شاید کاری سخت و طاقت فرسا به نظر برسد ، اما هر کس با یک نقشه مشخص ، هدفمند و اصولی می تواند رویاهای طراحی خود را به واقعیت تبدیل کند. این مقاله یک راهنما و طرح کلی از چگونگی شروع کار با طراحی ساختمان در سال 1400 را ارائه می دهد.

 

مراحل اصلی طراحی ساختمان

  1. طرح و نقشه کلی 
  2. جدول زمانی
  3. ساخت و ساز

 

مرحله 1 - طرح کلی

هدف از این مرحله این است که شما به دقت درباره آنچه از ساختمان می خواهید فکر کنید. این یک گام حیاتی برای اطمینان از این است که شما ایده روشنی از آنچه می خواهید به دست آورید داشته باشید. یکی از دلایل عمده ای که می تواند منجر به درگیری با معماران شود ، عدم درک از موارد مورد نیاز است. اگر دید کاملاً واضحی داشته باشید و بتوانید موارد مورد نیاز خود را به طور موثر با یک معمار و طراح ارتباط برقرار کنید ، منجر به ساخت بهتر می شود.

همیشه ارزش این را دارد که ابتدا ایده هایتان را یادداشت کنید و طرح هایی بسازید اما همیشه از یک شرکت طراح ساختمان مشاوره و راهنمایی بگیرید که بهترین آن استفاده از شرکتیست که خدمات مدیریت پیمان را نیز ارائه میدهد. حتی ساده ترین پروژه های ساختمانی نیز ممکن است در طول مسیر دست اندازهایی را تجربه کند و اگر بی تجربه باشید ، این مسئله برای شما می تواند هزینه بر  و زمانبر باشد.

سالها تجربه معماران و طراحان ساختمان در تجزیه و تحلیل طراحی ساختمان ، به این معنی است که آنها افراد مناسبی برای استفاده از مفاهیم اولیه شما و اطمینان از واقعی بودن و دستیابی به آنها هستند.

 

بنابراین ، قبل از اینکه طراح ایده های شما را بررسی کند ، باید بدانید درباره چه نوع مسائلی فکر کنید؟

چالش های اولیه برای طراحی ساختمان

هدف 

 آسان است که با طراحی های ابتکاری و خلاقانه همراه شوید ، اما همیشه آن را به هدف یک ساختمان پیوند دهید. طراحی عالی به مفیدتر بودن ساختمان کمک می کند. این باید یک اولویت اصلی برای طراحی شما باشد. وقتی روی هدف ساختمان متمرکز باشید ، جزئیاتی مانند طرح ، اندازه هر اتاق و غیره همه به طور طبیعی در جای خود قرار می گیرند.

بودجه 

 بودجه یک پروژه به شدت بر واقعیت ساخت و پیاده سازی طرح شما تأثیر می گذارد. داشتن یک ذخیره سرمایه نیز مهم است ، برای زمانی که مسائل غیر منتظره در پروژه های ساختمانی بوجود می آیند.

مکان 

یک ساختمان باید همیشه با محیط اطراف خود متناسب باشد. اطمینان حاصل کنید که طراحی شما موقعیت مکانی را افزایش می دهد و ارزش افزوده دارد. طراحی شما ممکن است در یک مکان شگفت انگیز و در مکان دیگر افتضاح به نظر برسد. این درمورد درک محیط محلی و شخصیت یک مکان برای ایجاد کامل طرحی مناسب است.

متریال 

 متریال و مصالح رابطه نزدیک با هر 3 نکته ذکر شده در بالا دارد ، اما مواد استفاده شده یک مرحله مهم است و اغلب نادیده گرفته می شود. مواد مورد استفاده به طور قابل توجهی بر بودجه تأثیر می گذارد اما بر آنچه ممکن است تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، اشکال و منحنی های خاصی با آجر و سنگ امکان پذیر نیست ، اما با روکش های چوبی بسیار قابل دستیابی است. در نظر گرفتن این مسئله به شما کمک می کند چیزی را که می تواند زنده شود طراحی کنید.

 

مرحله 2 - جدول زمانی

برخی از طرح ها روی کاغذ شگفت انگیز هستند اما وقتی وارد مرحله ساخت و ساخت می شوند ، باعث ایجاد مشکل می شوند. اینکه بتوانید با معماران و سازندگان بنشینید و یک جدول زمانی برای طراحی خود ایجاد کنید ، به شما کمک می کند بفهمید آیا به اصلاح یا تغییر نیاز دارد.

تا زمانی که در ساخت و ساز تجربه نداشته باشید ، دشوار است که بدانید چه مدت زمان ساخت یک کار طول می کشد. موارد زیادی در یک سایت ساختمانی اتفاق می افتد ، بنابراین داشتن یک جدول زمانی قوی و سند مدیریت به نظم امور کمک می کند.

در این مرحله ، شما باید به فکر نهایی کردن ایده های طراحی خود با یک معمار باشید. برخی از نکات نهایی که باید در نظر گرفت استفاده از فناوری مدرن معماری ، مانند واقعیت افزوده ، برای تجسم ایده های طراحی در دنیای واقعی است. این واقعاً می تواند به شما اطمینان دهد که از شکل ظاهری آن راضی هستید.

همچنین ممکن است بخواهید در انواع خاصی از طراحی / مواد با متخصصان مشورت کنید. ممکن است قبل از شروع کار روی آنها ، مهندسان متخصص را ملزم به بازنگری در طرح ها کنید. یا حتی چیزی مانند مشاوره با طراحان داخلی ارزش مرتب سازی قبل از شروع کار را دارد تا بتوانید درک کنید که ساختمان پس از اتمام کار چگونه خواهد بود. همه این جنبه های مختلف باید در اسرع وقت مورد توجه قرار گیرند زیرا تغییر کار پس از شروع کار بسیار دشوارتر است.

طراحی یک ساختمان به عناصر خارجی / سازه ای و همچنین پوشش داخلی نیاز دارد. هر دو قسمت از یک ساختمان تعیین کننده عوامل تفسیر خوب ساختمان خواهند بود.

همچنین لازم است اطمینان حاصل کنید که تمام سیاست های قانونی و قانونی را که می تواند ساختمان جدید شما را تحت تأثیر قرار دهد بررسی کرده اید. مطمئناً ارزش این را دارد که قبل از شروع کار ، همه چیز را دوباره بررسی کنید.


مرحله 3 - ساخت و ساز

مرحله نهایی این است که طرح خود را آماده کنید و آن را به واقعیت تبدیل کنید. اینجاست که شما به یک شرکت ساخت ساختمان و یا یک مشارکت در ساخت حرفه ای نیاز دارید که قابل اعتماد بوده و اطمینان حاصل کنید از اینکه همه چیز به بهترین شکل ممکن کار می کند نیاز دارید. دامنه پروژه بر ماهیت بنا تأثیر می گذارد ، اما تا زمانی که مراحل بالا را دنبال کرده باشید ، باید طراحی ساختمان شما بدون هیچ شگفتی ناخوشایند زنده شود.ارسال دیدگاه