تیم پیشگامیت
 هفته قبل

بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال

بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال جزو مطالبی است که شما را بیش تر با ساختار یخچال آشنا نموده و به شما کمک خواهد کرد تا در زمان بروز هر گونه مشکل برای این وسیله اقدامات لازم را انجام دهید. آی پی امداد در این مطلب به بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال به صورت تخصصی پرداخته است و هر بخش از یخچال که بیش تر دچار مشکل می شود را برای شما شرح داده است.

فهرست

 • بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال
 • چرا یخچال به صورت مداوم کار می کند؟
 • چرا یخچال آب می دهد و برای تعمیر آن چه کاری انجام دهیم؟
 • چگونه مشکل کار نکردن دیسپنسر آب یخچال را ‌بر طرف کنیم؟
 • چرا یخچال گرم است و برای عیب یابی آن چه کاری انجام دهیم؟
 • چرا یخچال از خود سر و صدای زیادی تولید می کند؟
 • چگونه مصرف انرژی زیاد یخچال را عیب یابی کنیم؟
 • مشکلات و عیب یابی یخچال را به چه صورت انجام دهیم؟

بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال

بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال قطعا می تواند به شما در زمان بروز مشکلات یخچال کمک کند. شما می توانید با کمک این مطلب، شناخته بیش تری نسبت به بخش ها و قطعات سازنده یخچال به دست آورید. همین طور در صورت نیاز آن را تعمیر نمایید.

چرا یخچال به صورت مداوم کار می کند؟

یکی از مشکلات یخچال، کار کردن آن به صورت مداوم است. همین امر باعث می شود که مصرف انرژی افزایش پیدا کرده و شما با قبض های نجومی برق مواجه شوید. توجه داشته باشید که برای عیب یابی یخچال باید ابتدا سیم پیچ های کندانسور را مورد بررسی قرار دهید. چرا که جمع شدن گرد و غبار و یا سایر مواد زائد آشپزخانه مانند چربی ها، باعث مداوم کار کردن یخچال می شود. حتما سیم و دو شاخه یخچال را از پریز برق جدا کنید و سیم پیچ ها را مورد بررسی قرار دهید.

در مرحله بعد باید درجه دمای یخچال را بررسی کنید. چرا که امکان دارد کم بودن آن باعث مدام کار کردن یخچال شود. توجه داشته باشید زمانی یخچال به صورت مداوم کار می کند که نیاز باشد مواد غذایی را در دمای مطلوبی نگه داری نماید.  

از دیگر دلایل یکسره کار کردن یخچال مربوط به مشکل در شارژ گاز میباشد که باید سریعا اقدام به رفع مشکل نمایید تا موتور آسیب نبیند. برای استفاده از خدمات شارژگاز یخچال در محل  میتوانید با آی پی امداد تماس حاصل نمایید.

آب دادن یخچال

چرا یخچال آب می دهد و برای تعمیر آن چه کاری انجام دهیم؟

بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال، شامل آب دادن و نشتی از دستگاه نیز می باشد. توجه داشته باشید که امکان دارد تخلیه یخ زدایی مسدود شده باشد و یا رسوب گرفته باشد. هم چنین یخ زدگی خط لوله تامین آب یخچال می تواند یکی دیگر از دلایل نشتی آب از دستگاه به شمار آید.

 • حتما شلنگ تخلیه را برای رفع انسداد مورد بررسی قرار دهید.
 • شما می توانید شلنگ تخلیه را با آب گرم و صابون به خوبی از هر گونه مواد غذایی تمیز نمایید.
 • حال سیم و دو شاخه یخچال را از برق جدا کنید.
 • شیر قطع کنند آب را به صورت کامل ببندید.
 • خط لوله تامین آب را بررسی نمایید.
 • نباید هیچ گونه شکاف و یا پارگی داشته باشد.
 • در صورت داشتن پارگی و یا شکاف باید آن را تعویض کنید.
 • شما می توانید از تکنسین های آی پی امداد در جهت تعویض قطعات یخچال کمک بگیرید.

چگونه مشکل کار نکردن دیسپنسر آب یخچال را ‌بر طرف کنیم؟

دیسپنسر وظیفه دارد تا آب سرد و تازه را برای ما فراهم کند. به همین خاطر در زمان بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال، امکان دارد که این بخش از ساختار دستگاه دچار مشکل شده و برای شما دردسر ساز شود.

از این رو به شما توصیه می کنید که حتما عدم یخ زدگی آن را بررسی نمایید. چرا که امکان دارد آب در درب فریزر ریخته شده و در همان جا یخ زده باشد. حتما در قدم بعدی شیر آب را چک کنید. در صورتی که شیر آب دچار آسیب شده باشد، باید آن را تعویض کنید. به شما توصیه می کنیم که در زمان تعویض هر گونه از قطعات و بخش ها یخچال با نمایندگی تعمیرات یخچال تماس بگیرید.

چرا یخچال گرم است و برای عیب یابی  و رفع مشکل آن چه کاری انجام دهیم؟

گرم بودن دستگاه یکی دیگر از مواردی است که شما را وادار به بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال می کند. توجه داشته باشید که یخچال وظیفه دارد تا هوای خنک برای تازه ماندن مواد غذایی ایجاد نماید، به همین خاطر گرم بودن هوای داخل کابین می تواند علاوه بر معیوب بودن یخچال، مواد غذایی را نیز دچار فساد کند.

در زمان تعمیر و عیب یابی یخچال، حتما سیم پیچ کندانسور را مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید که فن کندانسور باید کاملا تخصصی عیب یابی شود. پس در صورتی که در این زمینه مهارتی ندارید از یک تکنسین کمک بگیرید. سپس سیم پیچ های کندانسور را تمیز کنید. اگر با انجام موارد گفته شده، مشکلات و عیب یابی یخچال شما بر طرف نشد، حتما با نمایندگی تعمیر یخچال تماس بگیرید.

چرا یخچال از خود سر و صدای زیادی تولید می کند؟

سر و صدای زیاد دستگاه یکی دیگر از مواردی است که قطعا شما را به بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال ترغیب خواهد کرد. در نظر داشته باشید که تمامی یخچال ها بخشی مشترک به نام فن کندانسور و فن اواپراتور دارند. این فن ها به صورت هم زمان کار می کنند تا هوای مطبوع و خنک را برای کابین یخچال فراهم نمایند.

سر و صدا یخچال

از این رو برای تعمیر این بخش ها شما نیاز به عیب یابی یخچال به صورت تخصصی دارید. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که با نمایندگی تعمیرات یخچال در جهت بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال خود تماس بگیرید. چرا که هر یک از بخش هیا نام برده شده باید کاملا تخصصی مورد عیب یابی و تعمیر قرار بگیرند. در غیر این صورت امکان دارد که به سایر بخش های سالم دستگاه آسیب وارد شود.

چگونه مصرف انرژی زیاد یخچال را عیب یابی کنیم؟

یکی دیگر از دلایلی که می تواند شما را ترغیب به بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال کند، مصرف بیش از حد انرژی دستگاه می باشد. به طور کلی لازم است بدانید که یخچال ها جزو پر مصرف ترین لوازم خانگی به شمار می آیند. اما پر مصرف بودن برای هر یخچالی دارای تعریف مشخصی است.

شما باید در قدم اول برای بررسی مشکلات و عیب یابی یخچال خود، میزان انرژی مصرف دستگاه را از روی کنتور اندازه گیری نمایید. شما در این زمان می توانید با مقدار مصرف انرژی تعیین شده از سوی کارخانه تولید کننده، آن را مقایسه کنید. توجه داشته باشید که قدیمی بودن مدل یخچال می تواند یکی از عوامل بروز این مشکل باشد. در صورتی که متوجه مغایرت مقدار مصرف انرژی و همین طور مقدار تعریف شده کارخانه تولید کننده شدید، حتما با نمایندگی تعمیر یخچال تماس گرفته و هر چه زود تر اقدام به تعمیر و عیب یابی یخچال خود نمایید.

مشکلات و عیب یابی یخچال را به چه صورت انجام دهیم؟

در نظر داشته باشید که هر یک از مشکلات یخچال، کاملا مربوط به قطعه و بخشی مشخص می باشد. در صورتی که اطلاعات کافی در مورد نحوه عملکرد و ساختار درونی آن ندارید، باید بدون معطلی از یک تعمیرکار ماهر و یا تکنسین یخچال کمک بگیرید. در این زمینه شرکت تعمیرات لوازم خانگی آنلاین آی پی امداد به شما توصیه می کند که با نمایندگی تعمیرات یخچال خود تماس بگیرید و درخواست کنید تا تکنسین مربوطه به محل مورد نظر شما مراجعه نماید.ارسال دیدگاه